مهرفایل | فروش فایل | تحقیق و پژوهش

فروشگاه جامع فروش فایل تحقیقات و پژوهش در همه ی زمینه ها

اطلاعیه فروشگاه

تمام محصولات سایت اختصاصی می باشد و توسط پژوهشگران سایت جمع آوری و تدوین شده اند.

سلسله های حکومتی و شهرهای اسلامی از مراکش تا مجمع الجزایر اندونزی

سلسله های حکومتی و شهرهای اسلامی از مراکش تا مجمع الجزایر اندونزی این مطلب از مطالب آزاد موجود در اینترنت جمع آوری شده است و در مورد سلسله های حکومتی و شهرهای اسلامی از مراکش تا مجمع الجزایر اندونزی و در 23 صفحه می باشد و در زیر قسمتی از متن آورده شده است :
1-شریف های سعدی و علوی مراکش: قلعه های ساحلی و قصر شهر مکناس
تعدادی از ساختمان های اجرا شده در این ناحیه در دوران عثمانی تحقق عملی یافته است (هر چند که مردم آنجا از تاثیر مستقیم سیاسی و فرهنگی ترک ها بیگان ...

توضیحات بیشتر - دانلود 2,300 تومان

امضای دیجیتال

امضای دیجیتال این مطلب از مطالب آزاد موجود در اینترنت جمع آوری شده است و در مورد امضای دیجیتال و در 11 صفحه می باشد و در زیر قسمتی از متن آورده شده است :
مقدمه
یک امضا دیجیتال نوعی رمزنگاری نامتقارن است. هنگامی که پیغامی از کانالی ناامن ارسال می‌شوند، یک امضای دیجیتال که به شکل صحیح به انجام رسیده باشد می‌تواند برای شخص گیرنده پیام دلیلی باشد تا ادعای شخص فرستنده را باور کند و یا به عبارت بهتر شخص گیرنده از ...

توضیحات بیشتر - دانلود 1,100 تومان

تاج‌محل

تاج‌محل این مطلب از مطالب آزاد موجود در اینترنت جمع آوری شده است و در مورد تاج‌محل و در 7 صفحه می باشد و در زیر قسمتی از متن آورده شده است :
تاج‌محل (به هندی: तIज महल، به اردو: تاج محال) آرامگاه زیبا و باشکوهی است که در نزدیکی شهر اگرا و در ۲۰۰ کیلومتری جنوب دهلی نو پایتخت هند واقع شده‌است. این بنا به دستور شاه جهان، امپراتور گورکانی هند به منظور یادبود از همسر ایرانی محبوبش ممتاز محل که در سال ۱۶۳۱ (میل ...

توضیحات بیشتر - دانلود 700 تومان

تاريخچه شهر بابل

تاريخچه شهر بابل این مطلب از مطالب آزاد موجود در اینترنت جمع آوری شده است و در مورد تاريخچه شهر بابل و در 14 صفحه می باشد و در زیر قسمتی از متن آورده شده است :
نخستين مورخاني كه از مامطير ياد كرده‌اند ابن رسته و ابن فقيه (290 ه.ق) مي‌باشند.همچنين نويسندگاني مثل اصطخري (340 ه.ق) بصورت ممطير و مامطير (1) ابن حوقل (376 ه.ق) بصورت مامطير از اين شهر نام برده اند.
در كتاب حدود العالم (372 ه.ق) نيز مي‌آيد : مامطير شهرك ...

توضیحات بیشتر - دانلود 1,400 تومان

تمدن کرت

تمدن کرت این مطلب از مطالب آزاد موجود در اینترنت جمع آوری شده است و در مورد تمدن کرت و در 22 صفحه می باشد و در زیر قسمتی از متن آورده شده است :
جزیره کرت محلی است که تاریخ تمدن یونان در آن جا شروع شد
کشف تمدن کرت از حدود 100 سال پیش با کاوش های آرتورجانایوانزباستان شناس اینگلیسی در خرابه های کنوسوس یعنی شهر اصلی کرت باستان آغاز شدو چهل سال طول کشید که همه ی شهر از زیر خاک بیرون آید باستان شناسان به تدر ...

توضیحات بیشتر - دانلود 2,200 تومان

بابل

بابل این مطلب از مطالب آزاد موجود در اینترنت جمع آوری شده است و در مورد بابل و در 5 صفحه می باشد و در زیر قسمتی از متن آورده شده است :
بابل، يكي از شهرهاي قديمي ميان دورود،(بين النهرين) است. با توجه به موقعيت ممتاز بابل در كنار رود فرات و حاصلخيري زمينهاي اطراف آن و از آنجا كه در تمام مستندات تاريخي، پيدايش اولين تمدنهاي شهرنشين را در كنار همين رود و رود دجله برآورد كرده اند، احتمال ميرود بابل جزء نخس ...

توضیحات بیشتر - دانلود 500 تومان

چنگیز خان مغول

چنگیز خان مغول این مطلب از مطالب آزاد موجود در اینترنت جمع آوری شده است و در مورد چنگیز خان مغول و در 13 صفحه می باشد و در زیر قسمتی از متن آورده شده است :
چنگیزخان، (۱۱۵۵، ۱۱۶۲، یا ۱۱۶۷ تا ۱۸ اوت ۱۲۲۷ میلادی) با نام اصلی تموچین، خان مغول و سردار جنگی، کسی که قبایل مغول را متحد ساخت و با فتح قسمت زیادی از آسیا شامل: چین، روسیه، ایران و خاور میانه، و همچنین اروپای شرقی، امپراتوری مغول را پایه‌گذاری کرد. او پدربز ...

توضیحات بیشتر - دانلود 1,300 تومان

پيام امام‌‌خميني به ميخائيل گورباچف

پيام امام‌‌خميني به ميخائيل گورباچف این مطلب از مطالب آزاد موجود در اینترنت جمع آوری شده است و در مورد پيام امام‌‌خميني به ميخائيل گورباچف و در 15 صفحه می باشد و در زیر قسمتی از متن آورده شده است :
در اولين روز سال 1989 ميلادي ـ 11 دي 1367 ـ نامه معروف و تاريخي امام‌خميني خطاب به ميخائيل گورباچف آخرين رئيس‌جمهور شوروي در زمينه مرگ كمونيسم و ضرورت پرهيز روسيه از اتكاء به غرب انتشار يافت.
اين نامه در شرائطي منتشر شد كه اتحاد جماهير ...

توضیحات بیشتر - دانلود 1,500 تومان

تاریخ اروپا

تاریخ اروپا این مطلب از مطالب آزاد موجود در اینترنت جمع آوری شده است و در مورد تاریخ اروپا و در 10 صفحه می باشد و در زیر قسمتی از متن آورده شده است :
یونان باستان از صدها دولت ـ شهر مستقل تشکیل می شد. از قرن هشتم قبل از میلاد، یونانی ها ساخت شهرهای جدید در سراسر مدیترانه، را آغاز کردند این مستعمره های یونانی با امپراتوری قدرتمند ایران در تماس بودند. در نتیجه تشنج بین یونان و ایرانی ها زیاد شده، و در سال 500 ...

توضیحات بیشتر - دانلود 1,000 تومان

ایران و جنگ جهانی دوم

ایران و جنگ جهانی دوم این مطلب از مطالب آزاد موجود در اینترنت جمع آوری شده است و در مورد ایران و جنگ جهانی دوم و در 25 صفحه می باشد و در زیر قسمتی از متن آورده شده است :
انفعال حکومت رضاشاه در قبال جنگ جهانی دوم و ورود سهل متفقین به کشور، از فقدان حمایت مردمی و انسجام لازم در ساختار قدرت سیاسی پهلوی اول حکایت می‌کند. در این مقاله، فرایند وقوع جنگ جهانی دوم و موضع‌گیریهای ایران در قبال آن مرور شده است.
با شروع جنگ جه ...

توضیحات بیشتر - دانلود 2,500 تومان

تاریخ مالیات و دارایی در ایران

تاریخ مالیات و دارایی در ایران این مطلب از مطالب آزاد موجود در اینترنت جمع آوری شده است و در مورد تاریخ مالیات و دارایی در ایران و در 4 صفحه می باشد و در زیر قسمتی از متن آورده شده است :
ايرانيان از زمان هخامنشيان براي دريافت ماليات و امور مالي كشور دفاتر و سازمانهاي مرتبطي داشتند.در زمان ساسانيان اخذ ماليات صورت كاملتري بخود گرفت و سه نوع ماليات بنامهاي اراضي ،سرشماري و سرانه دريافت مي شد. پس از تسلط اعراب به ايران ،در زمان ح ...

توضیحات بیشتر - دانلود 400 تومان
تعداد صفحه(1):