مهرفایل | فروش فایل | تحقیق و پژوهش

فروشگاه جامع فروش فایل تحقیقات و پژوهش در همه ی زمینه ها

اطلاعیه فروشگاه

تمام محصولات سایت اختصاصی می باشد و توسط پژوهشگران سایت جمع آوری و تدوین شده اند.

محمدعلی اسلامی ندوشن

محمدعلی اسلامی ندوشن این مطلب از مطالب آزاد موجود در اینترنت جمع آوری شده است و در مورد محمدعلی اسلامی ندوشن و در 6 صفحه می باشد و در زیر قسمتی از متن آورده شده است :
دکتر محمدعلی اسلامی نُدوشَن (زادهٔ ۱۳۰۴ ـ ندوشن یزد) شاعر، منتقد، مترجم و پژوهشگر برجستهٔ ایرانی است.
زندگی‌نامه
محمدعلی اسلامی ندوشن در سال ۱۳۰۴ در ندوشن یزد، در خانواده‌ای با بضاعت متوسط به دنیا آمد. پدرش خیلی زود درگذشت و او ناگزیر، روی پای خویش ا ...

توضیحات بیشتر - دانلود 600 تومان

زندگی نامه شهید همت

زندگی نامه شهید همت این مطلب از مطالب آزاد موجود در اینترنت جمع آوری شده است و در مورد زندگی نامه شهید همت و در 17 صفحه می باشد و در زیر قسمتی از متن آورده شده است :
به روز 12 فروردین 1334 ه.ش در شهرضا در خانواده ای مستضعف و متدین بدنیا آمد. او در رحم مادر بود كه پدر و مادرش عازم كربلای معلّی و زیارت قبرسالارشهیدان و دیگر شهدای آن دیار شدند و مادر با تنفس شمیم روحبخش كربلا، عطر عاشورایی را به این امانت الهی دمید.
...

توضیحات بیشتر - دانلود 1,500 تومان

زندگینامه دکترمعین

زندگینامه دکترمعین این مطلب از مطالب آزاد موجود در اینترنت جمع آوری شده است و در مورد زندگینامه دکترمعین و در 10 صفحه می باشد و در زیر قسمتی از متن آورده شده است :
محمّد معین (۹ اردیبهشت ۱۲۹۷ در رشت - ۱۳ تیر ۱۳۵۰) استاد زبان فارسی و پدیدآورندهٔ فرهنگ معین.
زندگینامه
دکتر محمد معین در خانواده‌ای متدین در رشت به دنیا آمد. بر طبق صفحهٔ اول دستخطی که وی دربارهٔ زندگی خود نوشته، تاریخ تولد وی ۱۷ رجب سال ۱۳۳۲ (قمری) بر ...

توضیحات بیشتر - دانلود 1,000 تومان

زندگینامه آیت الله طالقانی

زندگینامه آیت الله طالقانی این مطلب از مطالب آزاد موجود در اینترنت جمع آوری شده است و در مورد زندگینامه آیت الله طالقانی و در 6 صفحه می باشد و در زیر قسمتی از متن آورده شده است :
سید محمود علایی طالقانی در ۱۵ اسفند ماه سال ۱۲۸۹ در دهکدهٔ گليرد بدنیا آمد. گلیرد یکی از دهات طالقان است. ایشان اولین فرزند پسر خانواده بود. وقتی به سن پنج سالگی رسید او را به مكتب خانه گلیرد نزد ملا سيد تقي اوزاني فرستادند. او در سال اول، خواندن ...

توضیحات بیشتر - دانلود 600 تومان

شهید امير سپهبد علي صياد شيرازي

شهید امير سپهبد علي صياد شيرازي این مطلب از مطالب آزاد موجود در اینترنت جمع آوری شده است و در مورد شهید امير سپهبد علي صياد شيرازي و در 11 صفحه می باشد و در زیر قسمتی از متن آورده شده است :
در بامداد 21 فروردين 1378، امير سپهبد علي صياد شيرازي در حال خروج از منزل، به وسيله ي منافقين مسلح در پوشش رفتگر، در برابر ديدگان فرزندش به شهادت رسيد و منافقين كوردل، رسماً اقدام به اين جنايت هولناك را به عهده گرفتند.
زندگي نامه
شهيد در س ...

توضیحات بیشتر - دانلود 1,100 تومان

زندگینامه دكتر محمد جواد باهنر

زندگینامه دكتر محمد جواد باهنر      این مطلب از مطالب آزاد موجود در اینترنت جمع آوری شده است و در مورد زندگینامه دكتر محمد جواد باهنر و در 15 صفحه می باشد و در زیر قسمتی از متن آورده شده است :
ولادت و تحصیل دكتر باهنر
شهید محمد جواد باهنر در سال 1312 در شهر كرمان در محله ای به نام "محله شهر" كه از محله های بسیار قدیمی و مخروبه شهر كرمان بود، به دنیا آمد. ایشان فرزند دوم خانواده و دارای نه خواهر و برادر بود. پدر ایشان پیشه ور س ...

توضیحات بیشتر - دانلود 1,500 تومان

امام خمينى از ولادت تا رحلت

امام خمينى از ولادت تا رحلت این مطلب از مطالب آزاد موجود در اینترنت جمع آوری شده است و در مورد امام خمينى از ولادت تا رحلت و در 21 صفحه می باشد و در زیر قسمتی از متن آورده شده است :
در روز بيستم جمادى الثانى 1320 هجرى قمرى مطابق با 30 شهريـور 1281 هجرى شمسى ( 21 سپتامپر 1902 ميلادى) در شهرستان خمين از توابع استان مركزى ايران در خانواده اى اهل علـم و هجرت و جهاد و در خـانـدانـى از سلاله زهـراى اطـهـر سلام الله عليها, روح ...

توضیحات بیشتر - دانلود 2,000 تومان

سردار سرلشكر پاسدار شهيد محمدعلي جهان‌آرا فرمانده سپاه خرمشهر

سردار سرلشكر پاسدار شهيد محمدعلي جهان‌آرا فرمانده سپاه خرمشهر این مطلب از مطالب آزاد موجود در اینترنت جمع آوری شده است و در مورد سردار سرلشكر پاسدار شهيد محمدعلي جهان‌آرا فرمانده سپاه خرمشهر و در 12 صفحه می باشد و در زیر قسمتی از متن آورده شده است :
تولد و كودكي
به سال 1333 در خانواده‌اي مستضعف، مسلمان، متعهد و دردكشيده در خرمشهر متولد شد. پايبندي خانواده او (بويژه پدرش) به اسلام عزيز باعث گرديد كه از همان كودكي عشق به خدا و خاندان عصمت و طهارت(ع) در جان ...

توضیحات بیشتر - دانلود 1,200 تومان

زندگی نامه آیت الله سید محمد طباطبایی

زندگی نامه آیت الله سید محمد طباطبایی این مطلب از مطالب آزاد موجود در اینترنت جمع آوری شده است و در مورد زندگی نامه آیت الله سید محمد طباطبایی و در 10 صفحه می باشد و در زیر قسمتی از متن آورده شده است :
در این نوشته گوشه هایی از زندگانی یکی از علمای متعهد و دلسوز که به سهم خود در تحولات سیاسی عصر خویش تاثیر گذار بوده بازگو خواهد شد. آیت الله سید محمد طباطبایی (معروف به سید مجاهد) عالمی دیگر از منادیان جهاد و دعوت کنندگان به عزت در بر ...

توضیحات بیشتر - دانلود 1,000 تومان

شهید آيت الله دكتر محمد مفتح

شهید آيت الله دكتر محمد مفتح این مطلب از مطالب آزاد موجود در اینترنت جمع آوری شده است و در مورد شهید آيت الله دكتر محمد مفتح و در 8 صفحه می باشد و در زیر قسمتی از متن آورده شده است :
محمد مفتح در سال 1307 شمسي، در خانواده اي روحاني در همدان به دنيا آمد. پدرش مرحوم، حجت الاسلام حاج محمود مفتح، يكي از واعظان مخلص و عاشق خاندان رسالت و ولايت بود و در ادبيات فارسي و عربي تبحر فراواني داشت و اشعار زيادي در مدح و رثاي اهل بيت عليه ...

توضیحات بیشتر - دانلود 800 تومان

ميرزا كوچك خان جنگلى

ميرزا كوچك خان جنگلى این مطلب از مطالب آزاد موجود در اینترنت جمع آوری شده است و در مورد ميرزا كوچك خان جنگلى و در 17 صفحه می باشد و در زیر قسمتی از متن آورده شده است :
در سال 1298 ق. در خانه ميرزا بزرگ، در محله "استاد سراى" رشت فرزندى ديده به جهان گشود كه نامش را "يونس" نهادند. يونس پس از آنكه خواندن و نوشتن را فرا گرفت، در سنين نوجوانى يا جوانى وارد حوزه علميه رشت شد و به فراگيرى علوم اسلامى اشتغال ورزيد. يونس سالي ...

توضیحات بیشتر - دانلود 1,700 تومان

لقمان حكیم

لقمان حكیم این مطلب از مطالب آزاد موجود در اینترنت جمع آوری شده است و در مورد لقمان حكیم و در 10 صفحه می باشد و در زیر قسمتی از متن آورده شده است :
لقمان حكیم، غلام سیاهی بود كه در سرزمین سودان چشم به جهان گشود. گرچه او چهره ای سیاه و نازیبا داشت، ولی از دلی روشن، فكری باز و ایمانی استوار برخوردار بود. او كه در آغاز جوانی برده ای مملوك بود، به دلیل نبوغ عجیب و حكمت وسیعش آزاد شد و هر روز مقامش اوج گرفت تا ...

توضیحات بیشتر - دانلود 1,000 تومان

قيام ميرزا كوچك خان جنگلي

قيام ميرزا كوچك خان جنگلي این مطلب از مطالب آزاد موجود در اینترنت جمع آوری شده است و در مورد قيام ميرزا كوچك خان جنگلي و در 8 صفحه می باشد و در زیر قسمتی از متن آورده شده است :
در تاريخچه مبارزات آزاديخواهانه مردم ايران‌، قيام ميرزا كوچك خان جنگلي از جمله نهضتهايي است كه با انديشه اسلامي و ضداستعماري شكل گرفت، امّا با نيرنگ و خيانت كمونيستها به انحراف، تجزيه و نفاق داخلي دچار گشت ونهايتاً همسويي اعلام نشده روس‌هاي بلشويك ...

توضیحات بیشتر - دانلود 800 تومان

سرلشکر غفور جدی اردبیلی

سرلشکر غفور جدی اردبیلی این مطلب از مطالب آزاد موجود در اینترنت جمع آوری شده است و در مورد سرلشکر غفور جدی اردبیلی و در 7 صفحه می باشد و در زیر قسمتی از متن آورده شده است :
غفور جدی اردبیلی در سال ۱۳۲۴ در اردبیل متولد گردید. پس ازاتمام دوره تحصیلی و قبولی در آزمون ورودی، به دانشکده خلبانی نیروی هوایی ارتش راه پیدا نمود. پس از گذراندن دوره مقدماتی پرواز در اواخر سال ۱۳۴۸ برای طی دوره تکمیلی به ایالات متحده فرستاده شد.
...

توضیحات بیشتر - دانلود 700 تومان

زندگینامه استاد شهید مرتضی مطهری

زندگینامه استاد شهید مرتضی مطهری این مطلب از مطالب آزاد موجود در اینترنت جمع آوری شده است و در مورد زندگینامه استاد شهید مرتضی مطهری و در 10 صفحه می باشد و در زیر قسمتی از متن آورده شده است :
در طول تاريخ زندگي بشر، چهره هاي درخشاني ظهور كرده اند كه هم چون مشعل فروزان، فراراه زندگي مردمان را روشن و آنان رابه سوي اهداف متعالي رهنمون ساخته اند. استاد شهيد مرتضي مطهري، فرزند راستين اسلام ناب محمدي صلي الله عليه والله و سلم است كه ه ...

توضیحات بیشتر - دانلود 1,000 تومان

دکتر محمد مصدق

دکتر محمد مصدق این مطلب از مطالب آزاد موجود در اینترنت جمع آوری شده است و در مورد دکتر محمد مصدق و در 8 صفحه می باشد و در زیر قسمتی از متن آورده شده است :
محمد مصدق (۲۹ اردیبهشت ۱۲۶۱ - ۱۴ اسفند ۱۳۴۵) دولت‌مرد ایرانی و نخست‌وزیر ایران از ۱۳۳۰ تا ۱۳۳۲ بود.
وی همچنین به عنوان معمار ملی شدن صنعت نفت ایران که زیر نفوذ بریتانیا (شرکت نفت ایران و انگلیس بعدها بریتیش پترولیوم بی پی) بود شناخته می‌شود
محمد مصدق در سال ...

توضیحات بیشتر - دانلود 800 تومان

زندگی نامه جلال آل احمد

زندگی نامه جلال آل احمد این مطلب از مطالب آزاد موجود در اینترنت جمع آوری شده و در مورد زنگی نامه جلال آل احمد می باشد که شامل 9 صفحه می باشد و در زیر خلاصه ی از این مطلب آورده شده است :
جلال الدین سادات آل احمد، معروف به جلال آل احمد ، فرزند سید احمد حسینی طالقانی در محله سید نصرالدین از محله های قدیمی شهر تهران به دنیا آمد، او در سال 1302 پس از هفت دختر متولد شد و نهمین فرزند پدر و دومین پسر خانواده بود.
پدرش در کسوت ...

توضیحات بیشتر - دانلود 1,000 تومان
تعداد صفحه(1):