مهرفایل | فروش فایل | تحقیق و پژوهش

فروشگاه جامع فروش فایل تحقیقات و پژوهش در همه ی زمینه ها

اطلاعیه فروشگاه

تمام محصولات سایت اختصاصی می باشد و توسط پژوهشگران سایت جمع آوری و تدوین شده اند.

ابوالحسن احمدبن ابراهیم اقلیدسی

ابوالحسن احمدبن ابراهیم اقلیدسی این مطلب از مطالب آزاد موجود در اینترنت جمع آوری شده است و در مورد ابوالحسن احمدبن ابراهیم اقلیدسی و در 5 صفحه می باشد و در زیر قسمتی از متن آورده شده است :
در هیچ کتاب مأخذی نام اقلیدسی نیامده است و فقط از تنها نسخه کتابش به نام کتاب الفصول فی الحساب الهندی (استانبول، ینی جمع، 802) شناخته می‌شود، که در سرلوحه آن نام مؤلف آمده و نوشته شده که کتاب در دمشق به سال 341/952-953 به رشته تحریر درآمده ا ...

توضیحات بیشتر - دانلود 500 تومان

سنت آگوستین

سنت آگوستین این مطلب از مطالب آزاد موجود در اینترنت جمع آوری شده است و در مورد سنت آگوستین و در 11 صفحه می باشد و در زیر قسمتی از متن آورده شده است :
مارکوس اورلیوس اوگوستینوس معروف به سنت اوگوستین (Saint Augustinus) از تاثیرگزارترین فیلسوفان و اندیشمندان قرون وسطی محسوب میگردد. او از شکل دهندگان سنت مسیحی غربی (کاتولیک و پروتستان) به حساب می‌آید.
زندگی
وی از قوم بربر در شمال آفریقا بود. در شهر تاگاست (ایا ...

توضیحات بیشتر - دانلود 1,100 تومان

نیلز بور

نیلز بور این مطلب از مطالب آزاد موجود در اینترنت جمع آوری شده است و در مورد نیلز بور و در 7صفحه می باشد و در زیر قسمتی از متن آورده شده است :
در سال 1913، نیلز بور ، نظریه‌ای را برای ساختار الکترونی اتم هیدروژن ارائه کرد که طیف خطی این عنصر را توجیه می کرد. غالب پیوندهای میان اتمهای عناصر سبک را می توان با به کار گرفتن مدار های بور توضیح داد. توضیح شکل مولکولها و آرایش اتمها نسبت به یکدیگر با جفت شدن و دف ...

توضیحات بیشتر - دانلود 700 تومان

زندگینامه جورج جان تامسون

زندگینامه جورج جان تامسون این مطلب از مطالب آزاد موجود در اینترنت جمع آوری شده است و در مورد زندگینامه جورج جان تامسون و در 7 صفحه می باشد و در زیر قسمتی از متن آورده شده است :
جورج جان تامسون در 18 دسامبر 1856در شهر منچستر انگلستان متولد شد. پدرش به جمع‌آوری کتابها علاقه داشت، ولی تامسون علاقه خود را متوجه معلمی کرد، به طوریکه هشت نفر از شاگردانش برنده جایزه علمی نوبل شدند..
او که در نزدیکی منچستر به دنیا آمده بود، در ...

توضیحات بیشتر - دانلود 700 تومان

رامبراند

رامبراند این مطلب از مطالب آزاد موجود در اینترنت جمع آوری شده است و در مورد رامبراند و در 8صفحه می باشد و در زیر قسمتی از متن آورده شده است :
ملقب‌ به‌ رامبراند در15 جولاي‌ سال‌ 1606 در (ليدن‌) هلند و دريك‌ خانواده‌ تقريبا فقير متولد شد، پدرش‌ يك‌آسيابان‌ و مادرش‌ دختر يك‌ نانوا بود. علي‌رغم‌ اينكه‌ خانواده‌ او در تنگدستي‌ به‌ سرمي‌بردند، اما آرزوي‌ پدر و مادر، تحصيل‌فرزندان‌ بود. لذا رامبراند را به‌ ...

توضیحات بیشتر - دانلود 800 تومان

لئونارد اویلر

لئونارد اویلر این مطلب از مطالب آزاد موجود در اینترنت جمع آوری شده است و در مورد لئونارد اویلر و در 5 صفحه می باشد و در زیر قسمتی از متن آورده شده است :
کودکی و نوجوانی
لئونارد اویلر در 15آوریل 1707 در شهر بازل سوئیس متولد شد پدرش از کشیشان پیروکالون بود و میل داشت پسرش جانشین او شود ولی اویلر بر خلاف میل او در دانشگاه بازل به مطالعه علوم الهی پرداخت پدر اویلر تعلیمات مقدماتی از جمله ریاضیات را به او داد اویل ...

توضیحات بیشتر - دانلود 500 تومان

جان دیویی

جان دیویی این مطلب از مطالب آزاد موجود در اینترنت جمع آوری شده است و در مورد جان دیویی و در 17 صفحه می باشد و در زیر قسمتی از متن آورده شده است :
جان دیویی یکی از معروفترین فیلسوفان امریکایی قرن بیستم و از پیشتازان پراگماتیسم است که آرای انقلابی‌اش در باب سرشت فلسفه، آموزش، جامعه و سیاست حرف و حدیثهای فراوانی را به وجود آورد.

زندگی
جان دیویی در روز بیستم اکتبر سال 1859 میلادی در شهر برلینگتون در ورمون ...

توضیحات بیشتر - دانلود 1,700 تومان

زندگی نامه ارسطو

زندگی نامه ارسطو این مطلب از مطالب آزاد موجود در اینترنت جمع آوری شده است و در مورد زندگی نامه ارسطو و در 5 صفحه می باشد و در زیر قسمتی از متن آورده شده است :
ارسطو یکی از بزرگترین متفکران جهان است. در سراسر تاریخ فلسفه، گذشته از افلاطون و کانت، شاید هیچ کس ژرفا و پهنای اندیشه او را نداشته باشد، از بیست و چهار قرن تاکنون تاثیر او در فیلسوفان و دانشمندان گیتی بیرون از حد و حساب و بسا بیمانند بوده است. دانشمندان ای ...

توضیحات بیشتر - دانلود 500 تومان

زندگاني و آثار گاليله

زندگاني و آثار  گاليله  این مطلب از مطالب آزاد موجود در اینترنت جمع آوری شده است و در مورد زندگاني و آثار گاليله و در 14 صفحه می باشد و در زیر قسمتی از متن آورده شده است :
گاليه در 15 فوريه 1564 م . در «پيزا » ، چشم به جهان گشود . پيزا - مركز رنسانس - در شمال غربي ايتاليا توسكان واقع شده بود . پيزا شهري پررونق و ثروتمند بود كه توسط «كوزيمودو مديچي » ، امير فلورانس ، اداره مي شد . در 1570 م . ...

توضیحات بیشتر - دانلود 1,400 تومان

دانیل لیبسکیند

دانیل لیبسکیند این مطلب از مطالب آزاد موجود در اینترنت جمع آوری شده است و در مورد دانیل لیبسکیند و در 18 صفحه می باشد و در زیر قسمتی از متن آورده شده است :
دانیل لیبسکیند آتیله معماری اش را در سال 1989 در بریلن تاسیس کرد وی در ابتدا برای مدتی به عنوان متخصص نظریه پردازی در ارتباط با حرکت دیکانستراکشن به عنوان علاقه شخصی اش در توسعه طراحی از طریق فلسفه و موسیقی مطرح بود . همین امر موجب تصمیم اخیر آکادمی هنر و ا ...

توضیحات بیشتر - دانلود 1,800 تومان

چارلز دیکنز

چارلز دیکنز این مطلب از مطالب آزاد موجود در اینترنت جمع آوری شده است و در مورد چارلز دیکنز و در 8 صفحه می باشد و در زیر قسمتی از متن آورده شده است :
چارلز جان هوفام دیکنز (به انگلیسی: Charles John Huffam Dickens)، (۷ فوریه ۱۸۱۲ - ۹ ژوئن، ۱۸۷۰)، برجسته‌ترین رمان‌نویس انگلیسی عصر ویکتوریا و یک فعال اجتماعی نیرومند بود. در مقام یکی از برترین نویسندگان انگلیسی زبان، از او برای داستان‌سرایی و نثر توانگرش و خلق شخ ...

توضیحات بیشتر - دانلود 800 تومان

بلز پاسکال

بلز پاسکال این مطلب از مطالب آزاد موجود در اینترنت جمع آوری شده است و در مورد بلز پاسکال و در 12 صفحه می باشد و در زیر قسمتی از متن آورده شده است :
بلز پاسکال (به فرانسوی: Blaise Pascal) ‏ (۱۶۶۲ - ۱۶۲۳) ریاضی‌دان، فیزیکدان و فیلسوف فرانسوی که در سال‌های پایان عمر کوتاه‌اش به الهیات روی آورد.
چکیده
پاسکال در سه سالگی مادرش را از دست داد و تحت آموزش پدرش قرار گرفت. کارهای اولیه پاسکال در علوم طبیعی و کاربرد ...

توضیحات بیشتر - دانلود 1,200 تومان

الکساندر دوما (پسرو پدر)

الکساندر دوما (پسرو پدر) این مطلب از مطالب آزاد موجود در اینترنت جمع آوری شده است و در مورد الکساندر دوما (پسرو پدر) و در 10 صفحه می باشد و در زیر قسمتی از متن آورده شده است :
دوما ، الکساندر(پسر) Dumas (fils), Alexandre نمایشنامه¬نویس و رمان¬نویس فرانسوی (1824-1895). الکساندر دوما (پسر) فرزند نامشروع الکساندر دوما (پدر) بود و در کودکی مورد بی¬اعتنایی و بی¬مهری او. سالها با مادرش در فقر زیست، تا آنکه در نه سالگی به یکی ا ...

توضیحات بیشتر - دانلود 1,000 تومان

ایمانوئل کانت

ایمانوئل کانت این مطلب از مطالب آزاد موجود در اینترنت جمع آوری شده است و در مورد ایمانوئل کانت و در 4 صفحه می باشد و در زیر قسمتی از متن آورده شده است :
ايمانوئل کانت (به آلمانی: Immanuel Kant) (۲۲ آوریل ۱۷۲۴ - ۱۲ فوریه ۱۸۰۴) فیلسوف آلمانی و از مهم‌ترین فیلسوفان سده‌های جدید اروپا بود.
زندگی
او در کونیگسبرگ در خانواده‌ای مسیحی از مذهب پرهیزکاران لوتری[۱] زاده شد. خانوادهٔ او ۹ فرزند داشتند و او فرزند چهارم ...

توضیحات بیشتر - دانلود 400 تومان

ارنست رادرفورد

ارنست رادرفورد این مطلب از مطالب آزاد موجود در اینترنت جمع آوری شده است و در مورد ارنست رادرفورد و در 4 صفحه می باشد و در زیر قسمتی از متن آورده شده است :
ارنست رادرفورد ( Eenest Raderford)فیزیکدان هسته‌ای اهل نیوزلند بود.
کودکی و نوجوانی
او در تاریخ ۳۰ اوت سال ۱۸۷۱ در حومه برایت‌واتر شهر نلسون واقع ساحل شمالی جزیره جنوبی نیوزلند به دنیا آمد . او چهارمین فرزند از دوازده فرزند جیمز و مارتا رادرفورد نیوزیلندی‌ه ...

توضیحات بیشتر - دانلود 400 تومان

آیزاک نیوتن

آیزاک نیوتن این مطلب از مطالب آزاد موجود در اینترنت جمع آوری شده است و در مورد آیزاک نیوتن و در 7 صفحه می باشد و در زیر قسمتی از متن آورده شده است :
سِر آیزاک نیوتن (۲۵ دسامبر ۱۶۴۲ – ۲۰ مارس ۱۷۲۷) فیزیک‌دان، ریاضی‌دان، فیلسوف و کیمیاگر انگلیسی بوده است . وی در سال ۱۶۸۷ م. شاهکار خود اصول ریاضی فلسفه طبیعی را به نگارش درآورد. در این کتاب او مفهوم گرانش عمومی را مطرح ساخت و با تشریح قوانین حرکت اجسام، علم مکان ...

توضیحات بیشتر - دانلود 700 تومان

چارلز داروین

چارلز داروین این مطلب از مطالب آزاد موجود در اینترنت جمع آوری شده است و در مورد چارلز داروین و در 6 صفحه می باشد و در زیر قسمتی از متن آورده شده است :
چارلز داروین
چارلز رابرت داروین (۱۲ فوریه، ۱۸۰۹ - ۱۹ آوریل، ۱۸۸۲)دانشمند و زیست‌شناس انگلیسی و بنیانگذار نظریهٔ تکامل است.
او کتابی با عنوان اصل انواع دارد.
از کودکی تا دانشگاه
چارلز داروین در ۱۲ فوریه ۱۸۰۹ در خانواده پزشکی ثروتمند اهل شروبری، شروپشایر، انگ ...

توضیحات بیشتر - دانلود 600 تومان

جیمز وات

جیمز وات این مطلب از مطالب آزاد موجود در اینترنت جمع آوری شده است و در مورد جیمز وات و در 5 صفحه می باشد و در زیر قسمتی از متن آورده شده است :
جیمز وات (1819-1736)، مهندس و مخترع اسکاتلندی است که به خاطر اصلاح و به سازی موتور بخار شهرت دارد. وی در 19 ژانویه 1736 در گرینوک اسکاتلند متولد شد و از سن 19 سالگی به کار ساختن ابزارهای اندازه گیری و محاسباتی ریاضی مشغول بود و خیلی زود به انجام اصلاحاتی در موتورها ...

توضیحات بیشتر - دانلود 500 تومان

ارشميدس (Archimedes)

ارشميدس (Archimedes) این مطلب از مطالب آزاد موجود در اینترنت جمع آوری شده است و در مورد ارشميدس (Archimedes) و در 10 صفحه می باشد و در زیر قسمتی از متن آورده شده است :
ارشميدس يكي از بزرگترين دانشمندان رياضي و مكانيك در عصر خودش بود. پدرش فيدياس كه منجم بود او را براي آموزش از سيراكوز به مدرسه رياضيات اسكندريه فرستاد. شهر اسكندريه را اسكندر مقدوني در سال 323 ق.م در زمان حمله و حركت به سوي شرق بر كرانه مديترانه در خاك ...

توضیحات بیشتر - دانلود 1,000 تومان

آنتونیا گائودی

آنتونیا گائودی این مطلب از مطالب آزاد موجود در اینترنت جمع آوری شده است و در مورد آنتونیا گائودی و در 5 صفحه می باشد و در زیر قسمتی از متن آورده شده است :
آنتونیو گائودی کُرنت (به اسپانیایی: Antonio Gaudí Cornet‏) ‏‏ (۲۵ ژوئن ۱۸۵۲ - ۷ ژوئن ۱۹۲۶) معمار کاتالونیایی از بزرگ‌ترین معماران دو قرن اخیر شناخته می‌شود. عمدهٔ شهرت او به خاطر سبک منحصر به فرد و غریب و بسیار شخصی ساخته‌هایش به خصوص در شهر بارسلون است.
زند ...

توضیحات بیشتر - دانلود 500 تومان

آلبرت اینشتین

آلبرت اینشتین این مطلب از مطالب آزاد موجود در اینترنت جمع آوری شده است و در مورد آلبرت اینشتین و در 23 صفحه می باشد و در زیر قسمتی از متن آورده شده است :
آلبرت اینشتین (به آلمانی: Albert Einstein) (۱۴ مارس ۱۸۷۹ - ۱۸ آوریل ۱۹۵۵) فیزیک‌دان نظری زادهٔ آلمان بود. او بیشتر به خاطر نظریه نسبیت و بویژه برای هم‌ارزی جرم و انرژی (E=mc۲) شهرت دارد. علاوه بر این، او در بسط تئوری کوانتوم و مکانیک آماری سهم عمده‌ای داشت. ا ...

توضیحات بیشتر - دانلود 2,000 تومان

افلاطون

افلاطون این مطلب از مطالب آزاد موجود در اینترنت جمع آوری شده است و در مورد افلاطون و در 8 صفحه می باشد و در زیر قسمتی از متن آورده شده است :
افلاطون احتمالا 427 سال پیش از میلاد مسیح در آتن بدنیا آمد. تولد او مصادف با دورانی بود که یونان باستان به اوج عظمت خود رسیده و شاید اندکی هم از قله عظمت گذشته در نشیب انحطاط افتاده بود. فراخنای ارضی یونان در آن تاریخ خیلی وسیعتر از سرزمینی بود که در داخل مرزهای یون ...

توضیحات بیشتر - دانلود 800 تومان

لویی پاستور

لویی پاستور این مطلب از مطالب آزاد موجود در اینترنت جمع آوری شده است و در مورد لویی پاستورن و در 7 صفحه می باشد و در زیر قسمتی از متن آورده شده است :
در یک نگاه
اشتهار وی مدیون شناخت نقش باکتری‌ها در بروز بیماری و کشف واکسن ضد هاری می‌باشد. همچنین عمل پاستوریزه‌کردن که مأخوذ از نام اوست، اختراع این دانشمند می‌باشد. لویی پاستور در تاریخ (۲۷ دسامبر ۱۸۲۲ (میلادی)) در شاتو ویله نوولتان از ایالت ژورا زاده شد و د ...

توضیحات بیشتر - دانلود 700 تومان

جان دالتون

جان دالتون این مطلب از مطالب آزاد موجود در اینترنت جمع آوری شده است و در مورد جان دالتون و در 7 صفحه می باشد و در زیر قسمتی از متن آورده شده است :
10 سال قبل از ثبت و اعلان استقلال آمريكا در سال 1766، جان دالتون در انگلستان متولد شد. خانواده او در يك كلبه كوچك گالي در روستايي زندگي مي‎كردند. در كودكي، جان به همراه برادرش در يك مزرعه كار مي‎كرد و در مغازه پدر در بافتن لباس او را ياري مي‎دادند. با وجود فراه ...

توضیحات بیشتر - دانلود 700 تومان
تعداد صفحه(1):