مهرفایل | فروش فایل | تحقیق و پژوهش

فروشگاه جامع فروش فایل تحقیقات و پژوهش در همه ی زمینه ها

اطلاعیه فروشگاه

تمام محصولات سایت اختصاصی می باشد و توسط پژوهشگران سایت جمع آوری و تدوین شده اند.

ارزیابی و مقایسه سازه بتن آرمه مقاوم سازی شده با دیوار برشی و مهاربند فولادی با رویکرد تشکیل مفاصل پلاستیک

ارزیابی و مقایسه سازه بتن آرمه مقاوم سازی شده با دیوار برشی و مهاربند فولادی با رویکرد تشکیل مفاصل پلاستیک چکیده ی مقاله : استفاده روزافزون ازسازه های بتن آرمه با توجه به در دسترس بودن مصالح و ارزانی مصالح اصلی سازه بتنی نسبت به سازه های فولادی از گذشته در کشور ما مرسوم بوده است و با توجه به این که عمر اکثر این ساختمان ها به بیش از چندین سال می رسد و با توجه به لرزه خیز بودن کشور ما ضرورت توجه به مقاوم سازی و امنیت جانبی ساکنین در سال های اخیر تحقیق بیشتر دراین زمینه را طلب کرده است. از موارد مهمی که د ...

توضیحات بیشتر - دانلود 2,000 تومان

نحوه قالب بندی فونداسیون

نحوه قالب بندی فونداسیون این مطلب از مطالب آزاد موجود در اینترنت جمع آوری شده است و در مورد نحوه قالب بندی فونداسیون و در 15 صفحه می باشد و در زیر قسمتی از متن آورده شده است :
قالب بندی برای ساختمان ها از نظر بزرگی و کوچکی ساختمان متفاوت است . در ساختمانهای کوچک معمولا برای قالب بندی فونداسیون از آجر استفاده میشود . بدین طریق که بعد از خاک برداری و تعیین محورها اندازه پی ها را با آجر چیده و بعد از آن شناژ ها را به آن متص ...

توضیحات بیشتر - دانلود 1,500 تومان

الگوهای انتخاب و کاربرد رنگ در دکوراسیون داخلی ساختمان

الگوهای انتخاب و کاربرد رنگ در دکوراسیون داخلی ساختمان این مطلب از مطالب آزاد موجود در اینترنت جمع آوری شده است و در مورد الگوهای انتخاب و کاربرد رنگ در دکوراسیون داخلی ساختمان و در 5صفحه می باشد و در زیر قسمتی از متن آورده شده است :
نخستین نکته ای که باید به هنگام انتخاب الگوی رنگی مد نظر داشته باشید، شخصیت خود شماست. سایر سوالات مقدماتی عبارت اند از:
1- چه نوع فعالیتی قرار است در این مکان انجام گیرد؟
2- چه نوع رنگ های طبیعی در این مکان وجود دارد؟ ...

توضیحات بیشتر - دانلود 500 تومان

بررسی اهميت و لزوم بهسازی مسيل های شهری

بررسی اهميت و لزوم بهسازی مسيل های شهری این مطلب از مطالب آزاد موجود در اینترنت جمع آوری شده است و در مورد بررسی اهميت و لزوم بهسازی مسيل های شهری و در 12 صفحه می باشد و در زیر قسمتی از متن آورده شده است :
(باتوجه به عوامل هیدرولوژیک، زيست محيطی، قانونی، اجتماعی واقتصادی)
چکیده:
امروزه با گسترش شهرها و رشد آهنگ شهر نشينی، همچنين افزايش مشکلات و معضلات ناشی از اين فرايند و اهميت يافتن مديريت يکپارچه و توسعه متوازن، همه جانبه و پايدار ...

توضیحات بیشتر - دانلود 1,200 تومان

مصالح جدید ساختمانی

مصالح جدید ساختمانی این مطلب از مطالب آزاد موجود در اینترنت جمع آوری شده است و در مورد مصالح جدید ساختمانی و در 18 صفحه می باشد و در زیر قسمتی از متن آورده شده است :
نياز گسترده و روزافزون جامعه به ساختمان و مسكن، ضورت استفاده از سيستم هاي ساختماني و مصالح جديد به منظور افزايش سرعت ساخت، سبك سازي، افزايش عمر مفيد و نيز مقاوم نمودن ساختمان ها در برابر زلزله را بيش از پيش مطرح ساخته است. در اين راستا ارتقاء سطح علمي ...

توضیحات بیشتر - دانلود 1,800 تومان

انواع مهد كودك و شرایط احداث و چگونگی مهد کودک

انواع مهد كودك و شرایط احداث و چگونگی مهد کودک این مطلب از مطالب آزاد موجود در اینترنت جمع آوری شده است و در مورد انواع مهد كودك و شرایط احداث و چگونگی مهد کودک و در 18 صفحه می باشد و در زیر قسمتی از متن آورده شده است :
جواب دادن به این سوال كمی سخت و كمی آسان است. اغلب مربیان مهدهای كودك حداقل در ایران خانم ها هستند اما سوال اینجاست كه آیا مربی مهدكودك نیازمند تخصص است؟ احتمالا نام رشته دانشگاهی علوم تربیتی به گوشتان خورده است. این رشته گرا ...

توضیحات بیشتر - دانلود 1,800 تومان

اثرات آب و هوا بر روی طرح و شکل ساختمان

اثرات آب و هوا بر روی طرح و شکل ساختمان این مطلب از مطالب آزاد موجود در اینترنت جمع آوری شده است و در مورد اثرات آب و هوا بر روی طرح و شکل ساختمان و در 18 صفحه می باشد و در زیر قسمتی از متن آورده شده است :
هدف اصلی در این تحقیق بررسیهای اقلیمی در طرح ریزی شهری می باشد چرا که شرایط آب و هوایی به موازات سایر عوامل محیطی از مهمترین عوامل موثر در شکل گیری و تکوین شهرها و تداوم حیات شهری به شمار می آید .در واقع شهرها ،عناصر شهری وعملکرد آنه ...

توضیحات بیشتر - دانلود 1,800 تومان

سقف کاذب

سقف کاذب این مطلب از مطالب آزاد موجود در اینترنت جمع آوری شده است و در مورد سقف کاذب و در 5 صفحه می باشد و در زیر قسمتی از متن آورده شده است :
اجرای صحیح سقف کاذب در ساختمان ها می تواند به میزان قابل توجهی مصرف سوخت را کاهش دهد سقف کاذب با حذف بخشی از فضای مورد سرمایش و گرمایش میزان مصرف انرژی را که برای این منظور به کار می رود کاهش می دهد سقف کاذب در طبقات فوقانی می تواند از انتقال حرارت بین فضای داخل ...

توضیحات بیشتر - دانلود 500 تومان

انواع سقف

انواع سقف این مطلب از مطالب آزاد موجود در اینترنت جمع آوری شده است و در مورد انواع سقف و در 15 صفحه می باشد و در زیر قسمتی از متن آورده شده است :
انواع سقفهایی که در اسکلتهای فلزی اجرا می شوند عبارتند از :
سقف کامپوزیت
سقف کرومیت
سقف تیرچه بلوک
سقف کامپوزیت :
یکی از پرطرفدارترین سقفهای موجود که طراحان سازه و مجریان تمایل زیادی به طرح و اجرای آن دارند سقفهای کامپوزیت می باشند.
اجزای تشکیل دهنده سقف کا ...

توضیحات بیشتر - دانلود 1,500 تومان

دیوار برشی در ساختمانهای فلزی

دیوار برشی در ساختمانهای فلزی این مطلب از مطالب آزاد موجود در اینترنت جمع آوری شده است و در مورد دیوار برشی در ساختمانهای فلزی و در 9 صفحه می باشد و در زیر قسمتی از متن آورده شده است :
با نيروهاي جانبي مؤثر بر يك سازه ( در اثر باد يا زلزله ) به طرق مختلف مقابله مي شود كه اثر زلزله بر ساختمانها از ساير اثرات وارد بر آنها كاملا متفاوت مي باشد. ويژگي اثر زلزله در اين است كه نيروهاي ناشي از آن به مراتب شديدتر و پيچيده تر از ساير ...

توضیحات بیشتر - دانلود 900 تومان

بتن آزبست

بتن آزبست این مطلب از مطالب آزاد موجود در اینترنت جمع آوری شده است و در مورد بتن آزبست و در 8 صفحه می باشد و در زیر قسمتی از متن آورده شده است :
آزبست يا پنبه كوهي يك نوع كاني معدني است كه بافت اليافي دارد , در گذشته از آزبست جهت عايقكاري استفاده مي شده و پس از شناخت اثرات زيان بخش الياف آن كاربرد آن به شدت كاهش يافته است وديگر در عايقكاري از آن استفاده نمي شود , مطابق استاندارد آزبست نبايد بصورت جزء يا تش ...

توضیحات بیشتر - دانلود 800 تومان

انبارداری مصالح ساختمانی

انبارداری  مصالح  ساختمانی این مطلب از مطالب آزاد موجود در اینترنت جمع آوری شده است و در مورد انبارداری مصالح ساختمانی و در 22 صفحه می باشد و در زیر قسمتی از متن آورده شده است :
كارهاي ساختماني به طور معمول مستلزم اشغال موقت بخشي از محوطه است . انبار كردن عملاً شامل بيش از يك مرحله است كه عبارتند از :
- تحويل مصالح
- تخليه بار
- دسته بندي
- حفاظت در برابر فرسايش و تخريب
- شناسايي براي رجوع آينده
- عمليات حسابر ...

توضیحات بیشتر - دانلود 2,200 تومان

آرماتور بندي و نصب صفحه ستونها

آرماتور بندي و نصب صفحه ستونها این مطلب از مطالب آزاد موجود در اینترنت جمع آوری شده است و در مورد آرماتور بندي و نصب صفحه ستونها و در 19 صفحه می باشد و در زیر قسمتی از متن آورده شده است :
آرماتوربندي کاري تخصصي ميباشد و دقت و نظارت جدي بر آن الزامي است. در برخي شرايط تمام مقاومت پي را آرماتورها تامين مي کنند. مهندسين ناظر موظف هستند قبل از اجراي بتن ريزي از آرماتوربندي فونداسيون بازديد به عمل آورده و تا پايان بتن ريزي نظارت مس ...

توضیحات بیشتر - دانلود 1,900 تومان

سنگ های دگرگونی

سنگ های دگرگونی این مطلب از مطالب آزاد موجود در اینترنت جمع آوری شده است و در مورد سنگ های دگرگونی و در 20 صفحه می باشد و در زیر قسمتی از متن آورده شده است :
بسیاری از سنگهایی که امروز ، در سطح زمین دیده می‌شوند، آثار و شواهدی بروز می‌دهند که نشان می‌دهد پس از نهشته‌ شدن به صورت سنگ رسوبی ، یا تبلور به صورت سنگ آذرین ، دچار تغییرات دیگری نیز شده‌اند. در نگاه اول برخی از این سنگها شبیه به سنگهای آذرین بلور شده بن ...

توضیحات بیشتر - دانلود 2,000 تومان

هدف پروژه سد سازی

هدف پروژه سد سازی این مطلب از مطالب آزاد موجود در اینترنت جمع آوری شده است و در مورد هدف پروژه سد سازی و در 6صفحه می باشد و در زیر قسمتی از متن آورده شده است :
هدف پروژه سد سازی:
یک پروژه سد سازی ممکن است برای چند منظور احداث شود که در این صورت به آن طرح یک یا چند منظوره می نامند این منظورها میتوانند:
1-آبرسانی (آب مصرفی)
2- آبیاری . کشاورزی
3-مصارف صنعتی
4- برق آبی و یا ترکیبی از آن ها باشد.
5-جلوگیری از ...

توضیحات بیشتر - دانلود 500 تومان

شناژ

شناژ این مطلب از مطالب آزاد موجود در اینترنت جمع آوری شده است و در مورد شناژ و در 35 صفحه می باشد و در زیر قسمتی از متن آورده شده است :
شن به زبان فرانسه به معناي زنجير و شناژ به معني زنجير كردن مي باشد. اين قسمت از ساختمان از روي كرسي چيني و معمولاً در يك تراز ساخته مي شود براي متصل كردن كليه ي پي ها به همديگر ايجاد مي گردد در اثر وجود شناژ كليه قسمت هاي ساختمان بطور يكپارچه عمل نموده و كليه ي نشست ...

توضیحات بیشتر - دانلود 3,500 تومان

فوم بتن

فوم بتن این مطلب از مطالب آزاد موجود در اینترنت جمع آوری شده است و در مورد فوم بتن و در 8 صفحه می باشد و در زیر قسمتی از متن آورده شده است :
شاید تولید بتن سبک در کارگاه به دلایل مختلف سخت و غیر قابل کنترل میباشد به همین دلیل مخلوطهای خشک را در کارخانجات با بالاترین استانداردها آماده میکنند و تنها در کارگاههای ساختمانی با ترکیب آن با آب بتن سبک مورد نیاز را تولید میکنند.
در ایران عمده مشکل استفاده کنندگ ...

توضیحات بیشتر - دانلود 800 تومان

عایق کاری ساختمان

عایق کاری ساختمان این مطلب از مطالب آزاد موجود در اینترنت جمع آوری شده است و در مورد عایق کاری ساختمان و در 17 صفحه می باشد و در زیر قسمتی از متن آورده شده است :
عایق کاری نقش بسیار مهمی در گرم نگه داشتن ساختمان در فصل زمستان و خنک نگه داشتن آن در فصل تابستان دارد . به کمک عایق کاری می توان یک خانه را در زمستان 5 درجه گرمتر و در تابستان 10 درجه خنک تر نگه داشت .
انواع عایق کاری :
1- عایق هایی که در ساختار ...

توضیحات بیشتر - دانلود 1,700 تومان

طراحی ساختمان مهد کودک

طراحی ساختمان مهد کودک این مطلب از مطالب آزاد موجود در اینترنت جمع آوری شده است و در مورد طراحی ساختمان مهد کودک و در 21 صفحه می باشد و در زیر قسمتی از متن آورده شده است :
در طراحی ساختمان مهد کودک ،کودک محوری اولویت دارد. به این معنی که ساختمان باید برای نگهداری موقت کودکان طراحی شود
نادیده گرفتن عادتمان شده است. حتی اگر پای کودکانمان درمیان باشد. شاید در این هنگام بیشتر از مواقع دیگر. چه کودکان زبان اعتراض ندارند.
...

توضیحات بیشتر - دانلود 2,100 تومان

روشهاي بهينه سازي در پروژه هاي عمراني

روشهاي بهينه سازي در پروژه هاي عمراني این مطلب از مطالب آزاد موجود در اینترنت جمع آوری شده است و در مورد روشهاي بهينه سازي در پروژه هاي عمراني و در 8 صفحه می باشد و در زیر قسمتی از متن آورده شده است :
يكي از مهمتـرين مســائل و مشـكلات پروژه هاي عمراني در سطح كشور مبحث »طراحي دست بالا يا دست پايين« و معضلات ناشي از آنها يعني افزايش زمان و هزينه تكميل اينگونه پروژه هاست، به طوري كه براساس آمار سازمان مديريت و برنامه ريزي كشور متوسط زما ...

توضیحات بیشتر - دانلود 800 تومان

بهینه سازی مصرف انرژی در ساختمان

بهینه سازی مصرف انرژی در ساختمان این مطلب از مطالب آزاد موجود در اینترنت جمع آوری شده است و در مورد بهینه سازی مصرف انرژی در ساختمان و در 12 صفحه می باشد و در زیر قسمتی از متن آورده شده است :
نياز به احداث ساختمانهاي جديد اداري، مسكوني، آموزشي و بهداشتي و گرايش به استفاده از تجهيزات انرژي بر باعث افزايش مصرف انرژي در اين بخش گرديده است و در حال حاضر انرژي مصرفي در بخش ساختمان و خانگي نزديك به 38 درصد از كل مصرف انرژي در كشور مي ...

توضیحات بیشتر - دانلود 1,200 تومان

سیم کشی ساختمان

سیم کشی ساختمان این مطلب از مطالب آزاد موجود در اینترنت جمع آوری شده است و در مورد سیم کشی ساختمان و در 21 صفحه می باشد و در زیر قسمتی از متن آورده شده است :
ليست نقشه‌ها
- در شيت اول به صورت كامل با شماره پلان مربوطه ارائه گردد. و در پايين هر پلان نيز اين شماره آورده شود.
توضيحات فني
- توضيحات مربوط به هر نقشه در پلان مربوط به آن نوشته شود.
جدول علائم اختصاري بكار برده شده در نقشه‌ها
- ...

توضیحات بیشتر - دانلود 2,100 تومان

ساختما ن فولادی

ساختما ن فولادی این مطلب از مطالب آزاد موجود در اینترنت جمع آوری شده است و در مورد ساختما ن فولادی و در 20 صفحه می باشد و در زیر قسمتی از متن آورده شده است :
مزایای ساختمان فلزی :
مقاومت زیاد: مقاومت قطعات فلزی زیاد بوده و نسبت مقاومت به وزن از مصالح بتن بزرگتر است ، به این علت در دهانه های بزرگ سوله ها و ساختمان های مرتفع ، ساختمانهائی که برزمینهای سست قرارمیگیرند ، حائز اهمیت فراوان میباشد .
خواص یکنواخت ...

توضیحات بیشتر - دانلود 2,000 تومان

تاثیر فرهنگ اسلامی بر پیدایش شهرها

تاثیر فرهنگ اسلامی بر پیدایش شهرها این مطلب از مطالب آزاد موجود در اینترنت جمع آوری شده است و در مورد تاثیر فرهنگ اسلامی بر پیدایش شهرها و در 77 صفحه می باشد و در زیر قسمتی از متن آورده شده است :
اسلام تنها به شبه جزیره عربستان محدود نشد بلکه ابعاد مختلف زندگی سیاسی، اقتصادی و اجتماعی جوامع مختلف خارج از شبه جزیره را نیز تحت تاثیر قرار داد. ایده ئولوژی اسلامی در واقع زمینه ساز تمدنی شکوفا گردید که در شهرها و روستاها جنبه های مختلف ...

توضیحات بیشتر - دانلود 7,500 تومان

تاسیسات الکتریکی ساختمان

تاسیسات الکتریکی ساختمان این مطلب از مطالب آزاد موجود در اینترنت جمع آوری شده است و در مورد تاسیسات الکتریکی ساختمان و در 12 صفحه می باشد و در زیر قسمتی از متن آورده شده است :
برقکار ساختمان به کسی گفته می گویند که تمامی توانایی های لازم را برای برق رسانی به هر وسیله ای که در ساختمان (مسکونی، تجاری، اداری، تولیدی) مورد نیاز است را داشته باشد.
نمونه وظایف
- توانایی بررسی مقررات ملی برق ساختمان
-توانایی طراحی سیستم ر ...

توضیحات بیشتر - دانلود 1,200 تومان

تأثير اقليم روي شهرسازي

تأثير اقليم روي شهرسازي این مطلب از مطالب آزاد موجود در اینترنت جمع آوری شده است و در مورد تأثير اقليم روي شهرسازي و در 73 صفحه می باشد و در زیر قسمتی از متن آورده شده است :
تأثير اقليم روي شهرسازي
يك امر كلي كه تقريباً در رابطه با كليه ساختارهاي ايران صدق مي‌كند، همگوني آنها و محيط مسكوني با عوامل اقليمي است. اين مطلب را در سواحل درياي خزر، كرانه خليج فارس و درياي عمان، دامنه قلل مرتفع و حاشيه كوير مركزي مي‌توان مشا ...

توضیحات بیشتر - دانلود 7,500 تومان

شهرسازی ومشکلات عمده کلان شهر تهران

شهرسازی ومشکلات عمده  کلان شهر تهران این مطلب از مطالب آزاد موجود در اینترنت جمع آوری شده است و در مورد شهرسازی ومشکلات عمده کلان شهر تهران و در 14 صفحه می باشد و در زیر قسمتی از متن آورده شده است :
ظهورپدیده مشابه درسایرشهرهای بزرگ ویا قطبهای اصلی کشورنیز ، قابل انتظاراست . دراین زمینه ، این نگرانی راهم برجسته نمودیم : درصورتی که روند تقویت جایگاه این کلانشهرها ، ازطریق توسعه روایط متقابل نقاط شهری منطقه کلان شهری شان ، و بمواز ...

توضیحات بیشتر - دانلود 1,200 تومان

طرزآرماتوری بندی و بتن ریزی یک فونداسیون

طرزآرماتوری بندی و بتن ریزی یک فونداسیون این مطلب از مطالب آزاد موجود در اینترنت جمع آوری شده است و در مورد طرزآرماتوری بندی و بتن ریزی یک فونداسیون و در 26 صفحه می باشد و در زیر قسمتی از متن آورده شده است :
قـالـب بندي معمولا بـه چـنـد صورت مي تواند صورت گيرد. يـا به صورت فلزي يا به صورت چوبي و يا بـه صورت آجري .
ابعادفونداسيون راکاملا مشخص کرده بـه وسيله ي ريسمان کار جدا کرده سپس به ساختن قالبآجري فونداسيون با ارتفاع مشخصمی پردازیم. ...

توضیحات بیشتر - دانلود 2,500 تومان
تعداد صفحه(1):