مهرفایل | فروش فایل | تحقیق و پژوهش

فروشگاه جامع فروش فایل تحقیقات و پژوهش در همه ی زمینه ها

اطلاعیه فروشگاه

تمام محصولات سایت اختصاصی می باشد و توسط پژوهشگران سایت جمع آوری و تدوین شده اند.

بازاریابی در صنعت گردشگری

بازاریابی در صنعت گردشگری این مطلب از مطالب آزاد موجود در اینترنت جمع آوری شده است و در مورد بازاریابی در صنعت گردشگری و در 14 صفحه می باشد و در زیر قسمتی از متن آورده شده است :
مقدمه
گردشگري اساساً به معناي مسافرت از يك مبدا به يك مقصد به منظور سياحت يا تجارت است و مفهوم آن فرايندهاي مبادله فرهنگي، اقتصادي و اجتماعي را نيز در برمي گيرد. اين عوامل در مجموع شبكه اي را پديد مي آورند كه ما واژه مسافرت يا گردشگري را براي آن ...

توضیحات بیشتر - دانلود 1,400 تومان

تاریخچه فعالیت شرکت آب و فاضلاب استان اردبیل

تاریخچه فعالیت شرکت آب و فاضلاب استان اردبیل این مطلب از مطالب آزاد موجود در اینترنت جمع آوری شده است و در مورد تاریخچه فعالیت شرکت آب و فاضلاب استان اردبیل و در 19 صفحه می باشد و در زیر قسمتی از متن آورده شده است :
شرکت در سال 1342 با تشکیل سازمان آب و برق آذربایجان شامل استانهای آذربایجانشرقی و غربی فعالیتهای خود را آغاز نموده و در سال 1347 به شرکت سهامی آب منطقه ای آذربایجان تغییر نام داد. در سال 1359 با تصویب شورای انقلاب به دو شرکت سه ...

توضیحات بیشتر - دانلود 1,900 تومان

تأثير ماهواره بر جوانان چيست؟

 تأثير ماهواره بر جوانان چيست؟ این مطلب از مطالب آزاد موجود در اینترنت جمع آوری شده است و در مورد تأثير ماهواره بر جوانان چيست؟ و در 8 صفحه می باشد و در زیر قسمتی از متن آورده شده است :
ماهواره وسيله اي است دو بعدي وآثار مخرب آن بيشتر از آثار مفيد وآموزنده اش مي باشد.
استفاده از ماهواره داراي اثرات سوئي است كه در مواردي اصلاح اين اثر، مشكل ويا غير ممكن خواهد شد
از اثرات ماهواره اين است كه به صورت نا خود آگاه پيام هاي منفي ...

توضیحات بیشتر - دانلود 800 تومان

اهمیت آب در سالهای آینده

اهمیت آب در سالهای آینده این مطلب از مطالب آزاد موجود در اینترنت جمع آوری شده است و در مورد اهمیت آب در سالهای آینده و در 5 صفحه می باشد و در زیر قسمتی از متن آورده شده است :
و جعلنا من الماء کل شیء حیّ ( سوره انبیاء آیه 30)
یکی از راه های توسعه کشورها و حرکت آن ها به سوی تمدن و رفاه عمومی، استفاده بهینه و کارا از منابع طبیعی و خدادادی است. اگر کشوری بخواهد با کاروان تمدن و توسعه علمی حرکت کند ناچار است از منابع طبیع ...

توضیحات بیشتر - دانلود 500 تومان

لباس و پوشاک ترکمن ها از گذشته تا حال

لباس و پوشاک ترکمن ها از گذشته تا حال این مطلب از مطالب آزاد موجود در اینترنت جمع آوری شده است و در مورد لباس و پوشاک ترکمن ها از گذشته تا حال و در 4 صفحه می باشد و در زیر قسمتی از متن آورده شده است :
پوشش و لباس ترکمن ها را در وهله اول می توان به دو دسته سنتی و امروزین تقسیم کرد :
پوشش سنتی یا قدیم تا قبل از تلاش های رضا خان در جهت یکدست کردن شکل لباس در ترکمن صحرا و کل ایران استفاده می شد و پوشش جدید که تداول آن به دوره یک دست ش ...

توضیحات بیشتر - دانلود 400 تومان

سنگ های آذرین

سنگ های آذرین این مطلب از مطالب آزاد موجود در اینترنت جمع آوری شده است و در مورد سنگ های آذرین و در 8 صفحه می باشد و در زیر قسمتی از متن آورده شده است :
ریشه لغوی
سنگهای آذرین ، Igneous rocks نام خود را از واژه Ignis گرفته‌اند که در لاتین به معنای "آتش" است.


این سنگهای پرورده آتش ، زمانی توده‌ای داغ و مذاب را به نام ماگما تشکیل میداده‌اند، که سرد شدن تدریجی ماگما ، آنها را به سنگ سخت و جامد تبدیل کرده ...

توضیحات بیشتر - دانلود 800 تومان

موقعیت علم و تمدن اروپا در قرن نوزده

موقعیت علم و تمدن اروپا در قرن نوزده این مطلب از مطالب آزاد موجود در اینترنت جمع آوری شده است و در مورد موقعیت علم و تمدن اروپا در قرن نوزده و در 16 صفحه می باشد و در زیر قسمتی از متن آورده شده است :
هیچ محقق واقع بین و بی نظری نمیتواند منکر تأثیر عمیق انسانها در محیط زندگی خود گردد، همانگونه که اثر محیط را نیز نباید انکار کرد. بدین لحاظ میتوان به درجه میزان تأثیر این افکار و اندیشه ها پی برد تا بتوان راه وصول به هدف را مشخص نمود. ا ...

توضیحات بیشتر - دانلود 1,600 تومان

اصول و مبانی ترجمه

اصول و مبانی ترجمه این مطلب از مطالب آزاد موجود در اینترنت جمع آوری شده است و در مورد اصول و مبانی ترجمه و در 18 صفحه می باشد و در زیر قسمتی از متن آورده شده است :
چكيده: در اين مقاله سعي بر آن است تا با تحليل فرآيند ترجمه و فعاليت مترجم و تعيين و تبيين مراحل و چارچوبهاي آن، مساله فرمول نويسي فرآيند ترجمه به وسيله فرا زبان را در حوزه ترجمه شناسي طرح كند كه خود گامي در مسير تعيين استانداردها و پارامترهاي همگاني در ح ...

توضیحات بیشتر - دانلود 1,800 تومان

استفاده از شیوه های نوین آموزش در تدریس ریاضی

استفاده از شیوه های نوین آموزش در تدریس ریاضی این مطلب از مطالب آزاد موجود در اینترنت جمع آوری شده است و در مورد استفاده از شیوه های نوین آموزش در تدریس ریاضی و در 13 صفحه می باشد و در زیر قسمتی از متن آورده شده است :
مقدمه
همه كساني كه در يك آموزشگاه به نحوي با فراگيران و دانش‌آموزان سروكار دارند اعم از مدير معاون، معلم و مربي وحتي خدمتگذار به‌طور مستقيم و يا غير مستقيم در چگونگي رشد وتعليم وتربيت فراگيران مؤثرند. همه اين اعضا با يكديگر در ...

توضیحات بیشتر - دانلود 1,300 تومان

زهره (ونوس)

زهره (ونوس) این مطلب از مطالب آزاد موجود در اینترنت جمع آوری شده است و در مورد زهره (ونوس) و در 8 صفحه می باشد و در زیر قسمتی از متن آورده شده است :
زهره یکی از سیاره‌هایی است که می‌توان آن را به آسانی در آسمان پیدا کرد. زهره گاهی 'ستاره شام' نامیده می‌شود. این سیاره درخشان بیش از هر سیاره دیگر ، به زمین نزدیک می‌شود و در نزدیکترین نقطه به 42 میلیون کیلومتری ما می‌رسد. در روشنترین حالت ، پس از ماه ، درخشنده‌ ...

توضیحات بیشتر - دانلود 800 تومان

ارتدوكس شرقى

ارتدوكس شرقى این مطلب از مطالب آزاد موجود در اینترنت جمع آوری شده است و در مورد ارتدوكس شرقى و در 5 صفحه می باشد و در زیر قسمتی از متن آورده شده است :
ارتدوكس شرقى(Eastern Arthodoxy) يكى از شاخه هاى اصلى مسيحيت است كه پيوند با كليساى رسولان، مراسم نيايش، و كليساهاى محلى از جمله مشخصه هاى آن مى باشد.
ارتدوكس شرقى مجموعه بزرگى از جامعه مسيحيت است كه از مرامنامه هاى هفت شوراى جهانى اوليه كليسا پيروى مى كند. عنو ...

توضیحات بیشتر - دانلود 500 تومان

معرفي سدهاي لاستيكي

معرفي سدهاي لاستيكي این مطلب از مطالب آزاد موجود در اینترنت جمع آوری شده است و در مورد معرفي سدهاي لاستيكي و در 21 صفحه می باشد و در زیر قسمتی از متن آورده شده است :
گرچه استفاده از مصالح مختلف نظير خاك ، سنگ ، سيمان ، چوپ ، ... و فولاد در ساخت سازه‌هاي آبي از ديرزماني رواج داشته و متخصصين عمران با كاربرد آنها آشنائي دارند، اما يكي از جديدترين ماده‌هايي كه در چند سال اخير در كشورهاي مختلف دنيا به عنوان سازه آبي مور ...

توضیحات بیشتر - دانلود 2,000 تومان

سنگ های ماه تولد

سنگ های ماه تولد این مطلب از مطالب آزاد موجود در اینترنت جمع آوری شده است و در مورد سنگ های ماه تولد و در 27 صفحه می باشد و در زیر قسمتی از متن آورده شده است :
سنگها مي توانند شما را جادو کنند و بر فعاليت هايتان تاثير بگذارند. اگر در درستي اين قضييه ترديد داريد در موقعيتي که نياز به شجاعت داريد يک تکه سنگ «حديد » با خود حمل کنيد تا اثر آن را به چشم ببينيد. يا مي توانيد براي اينکه عشق بين خود و همسرتان را افزايش د ...

توضیحات بیشتر - دانلود 2,700 تومان

آداب و رسوم عید در اردبیل

آداب و رسوم عید در اردبیل این مطلب از مطالب آزاد موجود در اینترنت جمع آوری شده است و در مورد آداب و رسوم عید در اردبیل و در 6 صفحه می باشد و در زیر قسمتی از متن آورده شده است :
مراسم ها و سنت هاي بسيار زيبا و پسنديده ي عيد نوروز هم يکي از اين آداب و رسوم مي باشد که گذشت زمان و به موازات آن پيچيده شدن شيوه ي زندگي و توسعه ي شهر نشيني روز به روز آن ها را کم رنگ تر کرده و يا بعضي مراسم را که از تقليدها و بدعت ها سرچشمه مي گي ...

توضیحات بیشتر - دانلود 600 تومان

راههای حفاظت اسناد اطلاعاتی

راههای حفاظت اسناد اطلاعاتی این مطلب از مطالب آزاد موجود در اینترنت جمع آوری شده است و در مورد راههای حفاظت اسناد اطلاعاتی و در 8صفحه می باشد و در زیر قسمتی از متن آورده شده است :
رمزى کردن اطلاعات
رمزى کردن يکى از راه‌هاى محدود کردن استفاده غيرمجاز از اطلاعات است. اطلاعات با تعويض روش ثبت آن رمزى مى‌شود. اگر کسى به اطلاعات رمزى دسترسى پيدا کند نمى‌تواند مفهوم آن‌را دريابد، روش رمزى کردن مى‌تواند يک روش کدگذارى ويژه باشد ...

توضیحات بیشتر - دانلود 700 تومان

چه تفاوت اساسی بلوغ را از سایر مراحل زندگی متمایز می سازد ؟

چه تفاوت اساسی بلوغ را از سایر مراحل زندگی متمایز می سازد ؟ این مطلب از مطالب آزاد موجود در اینترنت جمع آوری شده است و در مورد چه تفاوت اساسی بلوغ را از سایر مراحل زندگی متمایز می سازد ؟ و در 5 صفحه می باشد و در زیر قسمتی از متن آورده شده است :
تعریف بلوغ:
نوجوانی دوره ای از مراحل رشد انسان است که حد فاصل کودکی و جوانی محسوب شده و مشخصه اصلی آن بلوغ و پدیداری ویژگی های جنسی در فرد است.
سن آغاز بلوغ با خصائص اجتماعی و فرهنگی، زیست بوم و تفاوت های فردی ...

توضیحات بیشتر - دانلود 500 تومان

عواملی که ما را در مسیر پیشرفت وتعالی همه جانبه قرار می دهد

عواملی که ما را در مسیر پیشرفت وتعالی همه جانبه قرار می دهد این مطلب از مطالب آزاد موجود در اینترنت جمع آوری شده است و در مورد عواملی که ما را در مسیر پیشرفت وتعالی همه جانبه قرار می دهد و در 8صفحه می باشد و در زیر قسمتی از متن آورده شده است :
هدف :هر شخصی در درجه اول اهمیت باید اهداف خود را مشخص نماید اهداف باید روشن وواضح ودست یافتنی باشند.
پشتکار: بدیهی است هر فعالیتی با مشکلاتی همراه است و آنچه برای دستیابی به هدف وحل مشکلات ضروری است داشتن اراده وع ...

توضیحات بیشتر - دانلود 800 تومان

اصول کلی حاکم بر قراردادهای بیمه / Basic Insurance Principles

اصول کلی حاکم بر قراردادهای بیمه / Basic Insurance Principles این مطلب از مطالب آزاد موجود در اینترنت جمع آوری شده است و در مورداصول کلی حاکم بر قراردادهای بیمه / Basic Insurance Principles و در 6 صفحه می باشد و در زیر قسمتی از متن آورده شده است :
صرف نظر از اولویت یا اهمیت و یا اصلی و فرعی بودن اصول ذیل می‌توان موارد زیر را به عنوان اصول حاکم بر قراردادهای بیمه می‌توان توصیف نمود.
1- اصل (حد اعلای) حسن نیت تمام قراردادها و عقود و روابط افراد مبتنی بر حسن ...

توضیحات بیشتر - دانلود 500 تومان

خلاقیت و نوآوری در افراد و سازمانها

خلاقیت و نوآوری در افراد و سازمانها این مطلب از مطالب آزاد موجود در اینترنت جمع آوری شده است و در مورد خلاقیت و نوآوری در افراد و سازمانها و در15صفحه می باشد و در زیر قسمتی از متن آورده شده است :
مقدمه
پیوسته این سوال مطرح است که چرا کشوری پیشرفت کرده در حالی که کشور مشابه که از نظر منابع اولیه و امکانات بهره وری دارای شرایط بهتری بوده، عقب مانده است. چه عامل مهمی در شرایط مشابه باعث پیشرفت و موفقیت بعضی (کشور - گروه - فرد) و با ...

توضیحات بیشتر - دانلود 1,500 تومان

تفاوت چشم انداز و پيش بيني

تفاوت چشم انداز و پيش بيني این مطلب از مطالب آزاد موجود در اینترنت جمع آوری شده است و در مورد تفاوت چشم انداز و پيش بيني و در 5صفحه می باشد و در زیر قسمتی از متن آورده شده است :
چشم انداز ، اعلامیه جهت گیری سازمان می باشد و بیانگر هویت ،آرمان و چگونگی رسیدن به آن است .
چشم انداز آرزوهای مدیریت برای کسب و کار را توصیف کرده، تصویری از مقصد آینده سازمان را ترسیم کرده و منطق چگونگی مناسب بودن این مطلب برای شرکت را شرح می‌دهد
...

توضیحات بیشتر - دانلود 500 تومان

رمز موفقیت در زندگی چیست ؟

رمز موفقیت در زندگی چیست ؟ این مطلب از مطالب آزاد موجود در اینترنت جمع آوری شده است و در مورد رمز موفقیت در زندگی چیست ؟ و در 8صفحه می باشد و در زیر قسمتی از متن آورده شده است :
هر توفیق بزرگی ایجاب می‌کند که مسئولیت‌پذیر باشید. در تحلیل نهایی، صفت مشترک همه آدم‌های موفق، توانایی در قبول مسئولیت است.
موفقیت در زندگی لازمه داشتن دانش بالا، ثروت زیاد، قدرت و مقام اجتماعی نیست، بلکه موفقیت یعنی خود باشیم، نه دیگری. موفقیت ی ...

توضیحات بیشتر - دانلود 700 تومان

حوادث طبيعي راههاي پيشگيري و كاهش خسارات

حوادث طبيعي راههاي پيشگيري و كاهش خسارات این مطلب از مطالب آزاد موجود در اینترنت جمع آوری شده است و در مورد حوادث طبيعي راههاي پيشگيري و كاهش خسارات و در 8 صفحه می باشد و در زیر قسمتی از متن آورده شده است :
حوادثي مثل سيل و زلزله كه در سطح كشور از احتمال وقوع بالاتر برخوردارند از طريق ساخت سدها، سيل بندها و بندهاي انحرافي و آبخيزداري مناطق كوهستاني و شيبدار و نيز
با ساخت منازل مسكوني مقاوم در سطح قابل ملاحظه اي كاهش مي يابند.

هر ي ...

توضیحات بیشتر - دانلود 700 تومان

خانواده هسته‌اي Nuclear family

خانواده هسته‌اي Nuclear family این مطلب از مطالب آزاد موجود در اینترنت جمع آوری شده است و در مورد خانواده هسته‌اي Nuclear family و در 5 صفحه می باشد و در زیر قسمتی از متن آورده شده است :
خانواده هسته‌اي، خانواده‌اي است كه از دو نسل والدين و فرزندان تشكيل شده است. به طور دقيقتر، اين نوع خانواده كه پس از انقلاب صنعتي رايج شده است، از زن و شوهر و فرزندان ازدواج نكرده تشكيل مي‌شود و اعضاي اين خانواده با هيچ كدام از بستگان ديگر زند ...

توضیحات بیشتر - دانلود 500 تومان

تأثير ماهواره بر جوانان چيست؟

تأثير ماهواره بر جوانان چيست؟ این مطلب از مطالب آزاد موجود در اینترنت جمع آوری شده است و در مورد تأثير ماهواره بر جوانان چيست؟ و در 9 صفحه می باشد و در زیر قسمتی از متن آورده شده است :
ماهواره وسيله اي است دو بعدي وآثار مخرب آن بيشتر از آثار مفيد وآموزنده اش مي باشد.
استفاده از ماهواره داراي اثرات سوئي است كه در مواردي اصلاح اين اثر، مشكل ويا غير ممكن خواهد شد
از اثرات ماهواره اين است كه به صورت نا خود آگاه پيام هاي منفي ...

توضیحات بیشتر - دانلود 1,000 تومان
تعداد صفحه(1):