مهرفایل | فروش فایل | تحقیق و پژوهش

فروشگاه جامع فروش فایل تحقیقات و پژوهش در همه ی زمینه ها

اطلاعیه فروشگاه

تمام محصولات سایت اختصاصی می باشد و توسط پژوهشگران سایت جمع آوری و تدوین شده اند.

محمدعلی اسلامی ندوشن

محمدعلی اسلامی ندوشن این مطلب از مطالب آزاد موجود در اینترنت جمع آوری شده است و در مورد محمدعلی اسلامی ندوشن و در 6 صفحه می باشد و در زیر قسمتی از متن آورده شده است :
دکتر محمدعلی اسلامی نُدوشَن (زادهٔ ۱۳۰۴ ـ ندوشن یزد) شاعر، منتقد، مترجم و پژوهشگر برجستهٔ ایرانی است.
زندگی‌نامه
محمدعلی اسلامی ندوشن در سال ۱۳۰۴ در ندوشن یزد، در خانواده‌ای با بضاعت متوسط به دنیا آمد. پدرش خیلی زود درگذشت و او ناگزیر، روی پای خویش ا ...

توضیحات بیشتر - دانلود 600 تومان

وضعیت مردم ایران در عصر ساسانیان

وضعیت مردم ایران در عصر ساسانیان این مطلب از مطالب آزاد موجود در اینترنت جمع آوری شده است و در مورد وضعیت مردم ایران در عصر ساسانیان و در 10 صفحه می باشد و در زیر قسمتی از متن آورده شده است :
مقدمه :
نزدیک به شش قرن حکومت متمرکز دولت اشکانی وستیزهای بیشمار آن با دولت نو خاسته روم در طول حیات دولت اشکانی , سبب می گردد تا مفاهیم و معانی جدیدی از زیست و تولید و نحوه تفکر به جهان در دولت اشکانی نطفه بندد.
ظهور میترائیسم آمیخته با ...

توضیحات بیشتر - دانلود 1,000 تومان

کاربرد انواع فیلتر در تصفیه‌ فاضلاب صنایع فلزی

کاربرد انواع فیلتر در تصفیه‌ فاضلاب صنایع فلزی این مطلب از مطالب آزاد موجود در اینترنت جمع آوری شده است و در کاربرد انواع فیلتر در تصفیه‌ فاضلاب صنایع فلزی و در 7 صفحه می باشد و در زیر قسمتی از متن آورده شده است :
روان‌کننده‌های صنایع فلزی (MWF) به‌طور گسترده جهت خنک سازی و روان کردن قطعات فلزی حین انجام عملیات روی آنها استفاده می‌شود. میزان مصرف سالیانه جهانی این روغن‌ها حدود (۹)۱۰٭۲ L بوده و میزان فاضلاب آن بیش از ۱۰ برابر این مقدار می‌باشد ...

توضیحات بیشتر - دانلود 700 تومان

فيزيك و كاربردهاي آن در فناوري

فيزيك و كاربردهاي آن در فناوري این مطلب از مطالب آزاد موجود در اینترنت جمع آوری شده است و در مورد فيزيك و كاربردهاي آن در فناوري و در 8 صفحه می باشد و در زیر قسمتی از متن آورده شده است :
فيزيك علم شناختن قانون هي عمومي و كلي حاكم بر رفتار ماده و انرژي است. كوشش هي پيگير فيزيكدانان در اين راه سبب كشف بسياري از قانون هي اساسي، بيان نظريه ها و آشنايي با بعضي پديده هي طبيعي شده است. هرچند اين موفقيت ها در برابر حجم ناشناخته ها، ان ...

توضیحات بیشتر - دانلود 800 تومان

فناوری اطلاعات و نقش آن در اشتغال

فناوری اطلاعات و نقش آن در اشتغال این مطلب از مطالب آزاد موجود در اینترنت جمع آوری شده است و در مورد منظور از فناوری اطلاعات و نقش آن در اشتغالو در 18 صفحه می باشد و در زیر قسمتی از متن آورده شده است :
مقدمه :
اطّلاعات را به صورت‌های گوناگون تعریف کرده‌اند، و بسته به اینکه در چه زمینه‌ای قرار داریم سوال «اطلاعات چیست؟» جواب‌های متعدّدی را دریافت نموده‌است. از منظر فلسفه، اطّلاعات پدیده‌ایست چندشکلی (polymorphic) و مفهومی‌ست چندم ...

توضیحات بیشتر - دانلود 1,800 تومان

عوامل سقوط سلسله سامانى

عوامل سقوط سلسله سامانى این مطلب از مطالب آزاد موجود در اینترنت جمع آوری شده است و در مورد عوامل سقوط سلسله سامانى و در 5 صفحه می باشد و در زیر قسمتی از متن آورده شده است :
در سقوط سلسله سامانى عوامل مختلفى نقش داشتند. اين عوامل به‌طور کلى به دو دسته بيرونى و درونى تقسيم مى‌شوند.
عوامل درونى
در مورد اوضاع مطلوب اقتصادى و تجارى ماوراءالنهر و رفاه نسبى مردم در عهد سامانيان لازم به ذکر است اين وضع مطلوب تا اخر عمر دولت ...

توضیحات بیشتر - دانلود 500 تومان

علل سقوط دولت دیكتاتوری رضا شاه

علل سقوط دولت دیكتاتوری رضا شاه این مطلب از مطالب آزاد موجود در اینترنت جمع آوری شده است و در مورد علل سقوط دولت دیكتاتوری رضا شاه و در 15 صفحه می باشد و در زیر قسمتی از متن آورده شده است :
به روز بیست و چهارم در ماه اسفند، از سال یك هزار و دویست و پنجاه و شش خورشیدی(1256)، در روستای "آلاشت" از روستاهای بخش ( امروز شهرستان) سواد كوه كه در استان مازندران واقع است، كودكی به دنیا آمد كه او را "رضا" نامیدند و به سنّت دیرینه ی ایلا ...

توضیحات بیشتر - دانلود 1,500 تومان

شاخص(نرخ) فلاکت اقتصادی چیست؟

شاخص(نرخ) فلاکت اقتصادی چیست؟ این مطلب از مطالب آزاد موجود در اینترنت جمع آوری شده است و در مورد شاخص(نرخ) فلاکت اقتصادی چیست؟ و در 5 صفحه می باشد و در زیر قسمتی از متن آورده شده است :
رشد همزمان بیکاری و تورم در اقتصاد کشور نشان‌دهنده شرایط رکود تورمی است که روند رشد سریع شاخص فلاکت نیز گویای همین وضعیت است و به عقیده مسعود روغنی زنجانی ادامه شرایط کنونی اقتصاد که در این شاخص منعکس شده است به یک سونامی رکود در ایران منتهی می ...

توضیحات بیشتر - دانلود 500 تومان

سيستم‌هاي اطلاعات مديريت MIS

سيستم‌هاي اطلاعات مديريت MIS این مطلب از مطالب آزاد موجود در اینترنت جمع آوری شده است و در مورد سيستم‌هاي اطلاعات مديريت MIS و در 30 صفحه می باشد و در زیر قسمتی از متن آورده شده است :
چكيده
اين مقاله سيستم‌هاي اطلاعات مديريت MIS را پوشش مي دهد. از آنجا كه MIS تركيبي از سه پديده سيستم ، اطلاعات و مديريت مي‌باشد ابتدا اين موارد را بررسي ميكند. به علت تأثيرات قابل توجه سيستمهاي اطلاعاتي بر روي MIS مبحث ديگر مقاله، درباره آن ...

توضیحات بیشتر - دانلود 3,000 تومان

سامانه اطلاعات مکانی

سامانه اطلاعات مکانی این مطلب از مطالب آزاد موجود در اینترنت جمع آوری شده است و در مورد سامانه اطلاعات مکانی و در 6 صفحه می باشد و در زیر قسمتی از متن آورده شده است :
سامانهٔ اطلاعات مکانی یا سیستم اطلاعات جغرافیایی (Geographic Information Systems) یا GIS یک سیستم کامپیوتری برای مدیریت و تجزیه و تحلیل اطلاعات مکانی بوده که قابلیت جمع‌آوری، ذخیره، تجزیه و تحلیل و نمایش اطلاعات جغرافیایی (مکانی) را دارد.
هدف نهایی یک ...

توضیحات بیشتر - دانلود 600 تومان
تعداد صفحه(42):