مهرفایل | فروش فایل | تحقیق و پژوهش

فروشگاه جامع فروش فایل تحقیقات و پژوهش در همه ی زمینه ها

اطلاعیه فروشگاه

تمام محصولات سایت اختصاصی می باشد و توسط پژوهشگران سایت جمع آوری و تدوین شده اند.

ADSL چيست؟

ADSL چيست؟ این مطلب از مطالب آزاد موجود در اینترنت جمع آوری شده است و در مورد ADSL چيست؟ و در 5 صفحه می باشد و در زیر قسمتی از متن آورده شده است :
اين کلمه مخفف عبارت خط اشتراک ديجيتال نامتقارن است که بنا به تعريف، فن آوری ارتباطی پيشرفته ای با پهنای باند وسيع می باشد که برای استفاده در تلفنهای معمولی ساخته شده است. اين فن آوری قادر است اطلاعات را در طول خطوط معمولی تلفن، با سرعتی معادل 140 برابر سريعترين مودم آنالوگ موجود در بازار انتقال دهد.
مزيت ADSL چيست؟
در کنار سرعت بسيار بالای آن، مودمهای ADSL مزيتهای بسياری نسبت به مودمهای آنالوگ دارند. برخلاف مودمهای آنالوگ که نيازمند شماره گيری (اتصالات dial-up) می باشند؛ ارتباطات ADSL هميشه برقرار است. اين بدين معناست که ديگر نه به شماره گيری و قطع و وصل شدن نيازی هست؛ و نه به انتظار کشيدن برای اتصال به اينترنت؛ در واقع، ارتباط شما دائمی است. مزيت ديگر آن قابليت استفاده از تلفن، حتی در لحظه کار با اينترنت می باشد. به اين ترتيب، ديگر نيازی نيست که شما از بين اين دو، يکی را انتخاب کنيد.
سرعت آن چقدر است؟
سرعت اينگونه ارتباط بستگی به سطح خدماتی دارد که ISP شما فراهم می آورد. يک مودم ADSL می تواند اطلاعات را با سرعتی بين 256 کيلوبيت در ثانيه تا 8 مگابيت در ثانيه پايين گذاری کند. نمونه استانداردی از اين مودم بنام G.lite با سرعت پايين گذاری 1.5Mbps بزودی وارد بازار خواهد شد. اين سرعت بيش از 25 برابر سرعت يک مودم 56.6Kbps می باشد.
چگونه با وجود استفاده همزمان تلفن و اينترنت از خط تلفن، سرعت آن بالاتر است؟
مودمهای آنالوگ علائم خود را از طريق شبکه تلفن عمومی ارسال می کنند، درست همانگونه که تلفنهای معمولی علائم خود را می فرستند. اما مودمهای ADSL علائم خود را همچون يک کوله پشتی بر دوش علائم صوتی قرار می دهند. در هنگام ورود به مرکز مخابرات، اين خط تلفن به دو قسمت تقسيم می شود. تماسهای صوتی به شبکه تلفن عمومی و علائم اطلاعاتی به سوی اينترنت فرستاده می شوند.
آيا واقعا سرعت آن 56K است ويا مانند مودمهای معمولی ظاهرا 56K می باشد؟!
هنگام کار کردن با ADSL، محدوديتهای سرعت بيشتر بعلت عملکرد خادم اينترنتی که شما می خواهيد با آن ارتباط برقرار سازيد و ميزان عبور و مرور بر روی اين شاهراه بوجود می آيد. اينترنت شبکه ای متشکل از مجموعه ای از رايانه ها می باشد که هريک اطلاعات خود را با روشی متفاوت و از طريق رايانه هايی با سرعتهای متفاوت رد و بدل می کنند. بنابراين، سرعتی که شما بوسيله يک مودم ADSL اطلاعات را دريافت می کنيد؛ تحت اين عوامل تغيير می کند.
طرز کار ADSL چگونه است؟
ADSL از راه تقسيم خط تلفن به دو دامنه فرکانسی کار خود را انجام می دهد. فرکانسهای زير 4Khz برای ارسال صدا کنار گذاشته می شوند؛ و فرکانسهای بالای آن نيز برای انتقال اطلاعات بکار می روند. از اين طريق استفاده همزمان از اينترنت و تلفن ميسر می شود. چنين روشی را نامتقارن می نامند و دليل آنهم اينست که برای دريافت اطلاعات، پهنای باند بيشتری نسبت به ارسال آن بکارگرفته می شود. سرعت پايين گذاری همانگونه که قبلا گفته شد؛ از 256 کيلوبيت تا 8 مگابيت در ثانيه متغيير است،
اشتراک بگذارید:

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 500 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
ADSL_150338_1453.zip155.7k