مهرفایل | فروش فایل | تحقیق و پژوهش

فروشگاه جامع فروش فایل تحقیقات و پژوهش در همه ی زمینه ها

اطلاعیه فروشگاه

تمام محصولات سایت اختصاصی می باشد و توسط پژوهشگران سایت جمع آوری و تدوین شده اند.

دستگاه CNC چيست؟

دستگاه CNC چيست؟ این مطلب از مطالب آزاد موجود در اینترنت جمع آوری شده است و در مورد دستگاه CNC چيست؟ و در 17 صفحه می باشد و در زیر قسمتی از متن آورده شده است :
CNC مخفف computer numerical control است در ایران این ماشین ها CNC خالی خوانده می‌شوند اما نام آنها به فارسی ماشین‌های (دستگاه‌های ) کنترل عددی ترجمه می‌شود.
نسل اول این دستگاه‌ها NCها بوده‌اند یعنی کامپیوتر نداشته است و دستگاه طبق منطقی خاص دستورات را درک می‌کرده است. مثلا با استفاده از کارت های پانچ شده.
به عنوان مثال در دستگاه تراش برای دستور پیشروی قسمت ساپورت دستگاه را بايد بوسیله دسته چرخان جلو ببريم‌ در ماشین‌هایNC این کار توسط یک سری دستورات پانچ شده بر روی نوار پانچ صورت می گرفت در دستگاه‌های CNC امروزین این کار توسط یک کد صورت می گیرد كه كامپيوتر دستگاه مي‌دهد.
پس یک دستگاهCNC عملا همان دستگاه دستی ساده می باشد که قابلیت فرمان پذیری از طریق کد ها و منطق ریاضیاتی را دارد در این دستگاه حضور کاربر (اپراتور) برای کار با دستگاه محدود به ایستادن این فرد پشت بخش کنترل کننده دستگاه است و نوشتن برنامه‌های حرکتی آنهم فقط برای یکبار ، دیگر دستگاه این عمل را بصورت خودکار هر چند بار که بخواهیم تکرار می‌نماید البته بدون حضور کاربر.
در عرف رايج هر حرفه‌اي دستگاه CNC متداول در آن حرفه را فقط CNC مي‌دانند، مثلا در خيلي از مواقع وقتي در بازار صنعت نام CNC به گوش مي‌خورد منظور گوينده عامي CNC فرز است، اين باور نادرستي است، چراكهCNC همانطور كه گفته شد يك سيستم كنترل، هدايت و فرماندهي به دستگاه است، اين سيستم بر روي هر دستگاهي غير از فرز هم ممكن است سوار كنند.
بدنه این دستگاه‌هاي مجهز به سيستم CNC تقریبا شبیه دستگاه‌های دستی می‌باشند یک CNC فرز عملا همان بدنه سخت افزاری فرز دستی را دارد همینطور برای CNC تراش و CNC سنگ و...
تنها تفاوت اضافه شدن بخش کنترل‌گر است (البته این تفاوت بصورت عام می باشد ولی به صورت خاص مطمئنا بخش الکترونیکی هم تغییر کرده است )

اشتراک بگذارید:

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 1,700 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
cnc_3133_5617.zip415.2k
cnc_3133_1332.zip415.2k