مهرفایل | فروش فایل | تحقیق و پژوهش

فروشگاه جامع فروش فایل تحقیقات و پژوهش در همه ی زمینه ها

اطلاعیه فروشگاه

تمام محصولات سایت اختصاصی می باشد و توسط پژوهشگران سایت جمع آوری و تدوین شده اند.

شناژ

شناژ این مطلب از مطالب آزاد موجود در اینترنت جمع آوری شده است و در مورد شناژ و در 35 صفحه می باشد و در زیر قسمتی از متن آورده شده است :
شن به زبان فرانسه به معناي زنجير و شناژ به معني زنجير كردن مي باشد. اين قسمت از ساختمان از روي كرسي چيني و معمولاً در يك تراز ساخته مي شود براي متصل كردن كليه ي پي ها به همديگر ايجاد مي گردد در اثر وجود شناژ كليه قسمت هاي ساختمان بطور يكپارچه عمل نموده و كليه ي نشست ها يكنواخت بوده و نيروهاي وارده ي اتفاقي ( مانند زمين لرزه و باد ) به يك نقطه ساختمان به تمام قسمت هاي ساختمان منتقل گشته ، در نتيجه از شدت نيروي وارده در يك نقطه كاسته شده و مانع خرابي ساختمان مي گردد. معمولاً شناژهاي افقي را روي كرسي چيني در طبقه ي همكف اجرا مي نمايند ولي گاهي اوقات نيز در طبقات ، زير هر سقف روي كليه ي ديوارها شناژ اجرا مي گرددو اين شناژهاي افقي كه در پايين و بالاي ديوار ساخته مي شود بوسيله شناژهاي عمودي در چند نقطه به يكديگر متصل مي گردد. اجراء شناژ افقي و عمودي در ناحيه هاي زلزله خيز مانند ايران الزامي مي باشد زيرا اين شناژ ها
به نسبت قابل ملاحظه اي از شدت خرابي ها ي وارده مي كاهد.
در ساختمان هاي مختلف شناژ را با مصالح متفاوت از قبيل تيرآهن ، ميله گرد ، تير چوبي و غيره مي سازند. ولي متداولترين آن شناژ بتني مي باشد. اين نوع شناژ از سه قسمت تشكيل مي گردد:
الف: قالب بندي ( كفراژ بندي ) :
در اين مرحله روي كرسي چيني را با تخته و يا آجر قالب بندي مي نمايند.
ب: آرماتور بندي:
براي ايجاد مقاومت در مقابل نيروهاي كششي در بتن داخل شناژ بتني چند رديف در بالا و پايين ميله گرد طولي قرار مي دهند و اين ميله گردهاي طولي را به وسيله ي ميله گردهاي عرضي كه به آن خاموت مي گويند به همديگر متصل مي نمايند. ميله گردهاي طولي و عرضي را قبلاً مطابق شكل مي بافند و بعد در داخل قالب بندي شناژ قرار مي دهند بايد توجه داشت كه پهناي اين قفسه ي بافته شده در حدود cm5 كوچكتر از پهناي شناژ باشد ( هر طرف cm5/2 )به طوريكه اين ميله گردها كاملاً در بتن غرق شده و آنرا از خورندگي در مقابل عوامل جوي محفوظ نگاه دارد. اينcm 5/2 در مناطق مختلف و آب و هواي مختلف و همچنين محل قرار گرفتن قطعه بتوني( اينكه در داخل زمين قرار مي گيرد و يا خارج آن ) و همچنين ميزان سولفاته بودن آب هاي مجاور آن متفاوت است كه ميزان آن بوسيله ي مؤسسه استاندارد و تحقيقات صنعتي ايران تعيين شده است.
ج) بتون: بتون مخلوطي است از شن و ماسه و آب و سيمان
قالب بندی پی (فونداسیون) با آجر
بعد از اینکه بتن مگر ریخته شد و مقاومت لازم را بعد از یک روز به دست آورد اگر از قالب مدفون (آجر چینی) استفاده می شود نوبت به قالب بندی پی ها می رسد.
در بم برای قالب بندی پی از آجر استفاده میشود. رعایت نکات زیر در قالب بندی برای هر چه بهتر اجرا شدن پی مفید است.
1- یکنواخت بودن آجرچینی پی و ایجاد سطح صاف و بدون خلل و فرج برای پی ها مفید و بلکه لازم است.
2- مقاومت آجر چینی، در صورتی که پشت آن خاک دستی (خاک نا مناسب) باشد اهمیت زیادی دارد چرا که نیروی خاک به سمت داخل باعث شکسته شدن قالب آجری خواهد شد.

اشتراک بگذارید:

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 3,500 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
shenaj_3774_6971.zip2.5 MB