مهرفایل | فروش فایل | تحقیق و پژوهش

فروشگاه جامع فروش فایل تحقیقات و پژوهش در همه ی زمینه ها

اطلاعیه فروشگاه

تمام محصولات سایت اختصاصی می باشد و توسط پژوهشگران سایت جمع آوری و تدوین شده اند.

اثر موسیقی کلاسیک بر یادگیری

اثر موسیقی کلاسیک بر یادگیری این مطلب از مطالب آزاد موجود در اینترنت جمع آوری شده است و در مورد اثر موسیقی کلاسیک بر یادگیری و در 8 صفحه می باشد و در زیر قسمتی از متن آورده شده است :
موسيقي در همه جا هست. صداها چه از نوع هنجار مثل موسيقي‌هاي آرام و لطيف يا شاد که در آسانسورها و مراكز خريد مي‌شنويد و چه از نوع صداهاي آزاردهنده و ناهنجار مثل صداهاي ناشي از ترافيک، مي‌توانند ناآگاهانه روي شما تأثير بگذارند. صداهاي ريتميک مانند ضربان قلب مادر، تنفس و ساير صداهاي مبهم را جنين در سه ماههي آخر بارداري تجربه مي‌كند. در طي اين دوره، قشر مغز و نرون‌هاي عصبي مربوط به شنوايي جنين رشد می‌يابند و كار مي‌كنند. نوزاد نيز در هفته اول بعد از تولد، صداهايي را كه در داخل رحم مي‌شنيده است از صداهايي كه در خارج از رحم مي‌شنود افتراق مي‌دهد و در حدود دو تا چهار ماهگي هم صداهاي هماهنگ و ناهماهنگ براي او قابل تشخيص است. حين رشد نيز کودک آواز خواندن و شنيدن موسيقي را به طور مستقيم تجربه مي‌كند.
شكي نيست كه موسيقي تأثيرات مثبتي روي سلامتي دارد. اين تأثيرات را که ناشي از تاثير مستقيم موسيقي روي مغز است مي توان به صورت زير دسته بندي کرد:
اثرات آرامش‌بخش موسيقي
موسيقي با تأثير روي مغز، اندورفين‌ها (مورفين‌هاي داخلي) را افزايش مي‌دهد و به اين ترتيب روي گيرنده‌هاي عصبي تأثير مي‌گذارد. در واقع اثر موسيقي روي بدن ناشي از اثر آن روي مغز است. مغز جايي است كه احساس آرامش از آن نشأت مي‌گيرد. استرس و اضطراب را كاهش مي‌دهد و يك محيط آرام ايجاد مي‌كند. نه تنها موسيقي به افراد كمك مي‌كند كه آرامش داشته باشند، بلكه به گروه‌هاي بزرگ در اجتماعي‌شدن و برطرف شدن انزواطلبي كودكان نیز كمك مي‌كند.
علاوه بر اين، از موسيقي براي بيان احساسات نيز مي‌توان استفاده كرد. احساساتي نظير خشم غير قابل كنترل، غم و غصه ناشي از دست دادن يك عزيز يا در مورادي كه فرد دچار شكست و از هم پاشيدگي دروني شده است، با در اختيار گذاردن آلات موسيقي اين امكان را به او مي‌دهيم كه چنين احساساتي را بیرون بريزد و خود را تخليه كند.
در مطالعات انجام شده، بيشتر از موسيقي كلاسيك براي ايجاد آرامش استفاده شده است. گرچه به نظر مي‌رسد چنين اثراتي براي موسيقي سنتي ايراني نيز قابل مشاهده است.
تأثير روي عملکرد حرکتي
اعصابي كه عملكرد حركتي را كنترل مي‌كنند از ميان نيمه جلويي Corpus Callosum (كلاف مركزي فيبرهاي عصبي كه دو نيم‌كره مغز را به هم متصل مي‌كند) عبور مي‌كند. تحقيقات نشان داده كه Corpus Callosum در مغز موسيقي‌دان ‌ها به طور معناداري بزرگ‌تر از غير موسيقي‌دان‌‌ها است و براي آن‌هايي كه از كودكي يادگيري را آغاز كرده‌اند، اين قسمت از مغز 10 تا 15% ضخيم‌تر از غير موسيقي‌دان‌ها است. نواختن يك ساز هماهنگي حركتي دقيقي بين دو دست ايجاد مي‌كند. بنابراين مي‌توان به اين نتيجه رسيد که يادگيري موسيقي در سنين پايين مي‌تواند موجب رشد سريع‌تر اين قسمت از مغز شود.

اشتراک بگذارید:

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 800 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
mosigi-bar-yadgiri_3950_4157.zip174.5k