مهرفایل | فروش فایل | تحقیق و پژوهش

فروشگاه جامع فروش فایل تحقیقات و پژوهش در همه ی زمینه ها

اطلاعیه فروشگاه

تمام محصولات سایت اختصاصی می باشد و توسط پژوهشگران سایت جمع آوری و تدوین شده اند.

انبارداری مصالح ساختمانی

انبارداری  مصالح  ساختمانی این مطلب از مطالب آزاد موجود در اینترنت جمع آوری شده است و در مورد انبارداری مصالح ساختمانی و در 22 صفحه می باشد و در زیر قسمتی از متن آورده شده است :
كارهاي ساختماني به طور معمول مستلزم اشغال موقت بخشي از محوطه است . انبار كردن عملاً شامل بيش از يك مرحله است كه عبارتند از :
- تحويل مصالح
- تخليه بار
- دسته بندي
- حفاظت در برابر فرسايش و تخريب
- شناسايي براي رجوع آينده
- عمليات حسابرسي
- توزيع مصالح بين عوامل اجرايي جهت توزيع در كارگاه
- بارگيري جهت انتقال به محلهاي در حال ساخت و ساز
- جا به جايي كلي و عمومي مصالح
انجام اين عمليات مستلزم يك سازماندهي قوي و منسجم با بهره گيري از تجهيزات مكانيكي ، كارگران كارگاه و مديريت كارگاه است . ممكن است مصالح ساختماني براي مدت زماني كوتاه يا طولاني در كارگاه تا زمان مورد نياز نگهداري شوند . انبار كردن مصالح در عين حال به معني هزينه كردن از سرمايه است . به همين جهت بسياري از پيمانكاران نسبت به خريد پيش از موعد مصالح بي ميل اند، البته جز آن دسته از مصالحي كه تقريباً به صورت سريع و فوري به مصرف مي رسند ، زيرا عموماً زمان بين سفارش و تحويل مصالح ، واقعاً نامعلوم است . در قرار داد بايد هزينه مربوط به مصالح پاي كار و همچنين مكاني كه بايستي تحت شرايط بخصوصي نگهداري شوند، ذكر گردد تا امكان پرداخت هزينه هاي پيمانكار فراهم شود . اين امر به نوبه خود باعث چرخش نقدينگي مي شود و پيمانكار را قادر مي سازد تا مصالح بعدي مورد احتياجش را خريداري كند و بدينوسيله موجودي مصالح نگهداري شده نزد توليد كنندگان و نمايندگي هاي آنها كاهش خواهد يافت تا امكان تداوم توليد فراهم شود .انبار كردن تحت شرايط مناسب مشتمل بر انباشت مصالح ساختماني در قفسه بنديها و طبقه بنديها و نگهداري آنها در صندوق ها و جعبه ها و محافظت از آنها در مقابل شرايط جوي نا مناسب و حمله عناصر شيميايي بايد از پوششهاي محافظ مناسب استفاده كرد
هر چند ممكن است بعضي مصالح به صورت ايمن و مطمئني در فضاهاي روباز نگهداري شوند اما مصالح عمدتاً بوسيله پوششهاي موقت قابل حملي از جنس پوششهاي برزنتي يا پلاستيكي محاظت مي شوند . اينها هميشه راه حلهاي مناسبي براي محافظت مصالح در مقابل شرايط گوناگون نيستند ، چون وزش بادهاي شديد يا استفاده مستمر كارگران از مصالح محاظت شده با اين پوششها در دراز مدت ، منجر به كنار رفتن آنها از روي مصالح مربوط خواهد شد .
براي انبار كردن مصالح برروي سطح بايد مطابق توضيحات و توصيه هاي توليد كننده عمل كنيم ، اما در جاهايي كه فضاي كافي جهت انبار كردن مصالح وجود نداشته باشد، استفاده از قفسه بندي به تعداد زياد مي تواند سودمند باشد .
( ويژگيهاي محوطه انبار )
ملاحظات كلي در انتخاب محوطه انبار عبارتند از :
- مكان يابي از لحاظ جلوگيري از تداخل با محل پروژه تا پايان كار
- محدوديت فضاي موجود
- ناهمواريهاي موجود در محوطه
- اهميت در دسترس بودن مصالح
- خشك بودن محل و دوري از رطوبت
- حجم پروژه
براي انتخاب محوطه انبار در كارگاه ابتدا بايد با طراح پروژه مشورت كرد تا مكاني را براي بر پا كردن انبار انتخاب كنيم كه حداقل تا چند مرحله بعد، جهت اجراي كارهاي ساختماني اشغال نشود. چرا كه با فرض اجراي به موقع قرار داد محوطه انتخاب شده براي انبار مصالح حداقل تا قبل از زمان اتمام كار اشغال خواهد بود .
امروز طراحان تحت فشار قرار دارند تا از اتمام زمين موجود براي طراحي استفاده كنند تا علاوه بر اينكه هزينه واحدهاي ساخته شده را كاهش دهند، فضاي كاربردي بيشتري هم در اختيار كارفرما قرار دهند و همين عامل باعث محدود شدن فضاي انبار مصالح در خارج از كارگاه خواهد شد و بدين ترتيب نيازمند نظارت بيشتر برمصالح از سوي مديريت كارگاه خواهيم بود . چه بسا لازم باشد اجراي قسمتي از پروژه براي يافتن مكان مناسبي جهت انبار به تاخير بيفتد .
اگر امكان داشته باشد بهتر است كه محوطه انبار در نزديكي مدخل ورودي محوطه انتخاب
اشتراک بگذارید:

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 2,200 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
anbardari-masaleh_4709_4015.zip219.3k